Hlavní obsah

V nákupním centru v Minnesotě pobodal útočník osm lidí, policista jej zastřelil

18. 9. 2016, 6:57 – Minnesota • Aktualizováno 18. 9. 2016, 17:23

Nejméně osm zraněných si vyžádal útok v nákupním středisku v americkém státě Minnesota, kde neznámý muž v sobotu napadl nožem přítomné. Informovala o tom v neděli agentura AP. Incident ve městě St. Cloud ukončil policista, který zastřelil útočníka, jenž podle AP vzýval Alláha. K odpovědnosti se přihlásil Islámský stát, podle policie je to ale nepravděpodobné.

Foto: Dave Schwarz, ČTK/AP

Lidé stojí u nákupního centra v Minnesotě, kde útočník pobodal osm osob.

Článek

Střílející policista byl z jiného okrsku a nebyl ve službě, středisko navštívil jako zákazník, řekl na tiskové konferenci policejní velitel v St. Cloudu Blair Anderson. Odmítl hovořit o terorismu a identitu útočníka neupřesnil.

Policie s útočícím mužem měla v minulosti třikrát co do činění, většinou šlo o drobné dopravní přestupky. Podle Andersona není důvod se domnívat, že by v souvislosti s útokem spolupracoval s někým jiným nebo že byl členem nějaké organizace.

IS se ale přesto přihlásil ke spojení s činem. "Vykonavatel včerejších (sobotních) útoků nožem v Minnesotě byl voják Islámského státu a provedl operaci v reakci na výzvy k útokům na občany zemí, které patří ke křižácké koalici," uvedla v neděli agentura Amak, která zveřejňuje tisková prohlášení IS.

Muž vyzbrojený nožem se při útoku podle očitých svědků odvolával na Alláha a nejméně jednoho člověka se zeptal, zda je muslim, uvedla AP. Lidi bodal na různých místech nákupního centra, v obchodech i v pasážích.

Nemocnice města St. Cloud, které leží asi 110 kilometrů severozápadně od města Minneapolis, uvedla, že život žádného ze zraněných není ohrožen, jeden člověk je ve vážném, ale stabilizovaném stavu, ostatní mají lehčí zranění.

Reklama

Související témata:

Výběr článků