Hlavní obsah

V Kalifornii hoří lesy, oheň zasáhl severní okraje Los Angeles

11. 10. 2019, 18:56

Kalifornii sužují požáry. Na 275 místech hoří tamější lesy a plameny hasiči nemohou dostat pod kontrolu vzhledem k počasí. Plameny šíří silný vítr a oheň už zasáhl severní okraje Los Angeles. Policejní náčelník Michel Moore oznámil povinnou evakuaci 100 tisíc lidí z více než 20 tisíc domů v oblasti.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: V Kalifornii hoří lesy, oheň zasáhl severní okraje Los AngelesVideo: AP

 
Článek

Podle náčelníka místních hasičů Ralpha Tarrazase se oheň rozšířil na plochu více než 18 čtverečních kilometrů a poškodil nejméně 25 domů. Hasiči proto vyhlásili nejvyšší stupeň ohrožení. Už v minulých dnech energetická společnost Pacific Gas & Electric odpojila elektřinu 730 tisícům domácností, aby předešla riziku nových požárů. Polovině z nich už byla dodávka obnovena, nicméně statisíce lidí se stále musejí obejít bez proudu.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom energetickou firmu obvinil, že po léta zanedbávala péči o rozvodnou infrastrukturu, která teď není schopna živelním pohromám odolat. Přerušení dodávky proudu nevylučuje ani společnost Southern California Edison, která varovala, že bez elektřiny by se mohlo v krátké době ocitnout dalších 173 tisíc domácností.

O příčinách požárů se informace hasičů nezmiňují. Některé jsou nepředvídatelné. V okrese Riverside řidič sběrného vozu vysypal na skládku doutnající směsný odpad v obavě, že mu shoří auto. Oheň se rozšířil přes vyschlou vegetaci do blízké obce, kde zničil 74 domů a další poškodil.

Reklama

Související témata:

Výběr článků