Článek
Trump po schůzce s izraelským premiérem na síti Truth Social uvedl, že jednání proběhlo „velmi dobře“ a vztahy mezi zeměmi zůstávají silné. Informoval také, že ohledně Íránu nebylo dosaženo žádného „definitivního rozhodnutí“ a jednání budou pokračovat.
Zdůraznil také, že doufá, že tentokrát bude Írán v rámci dohody zodpovědnější než v červnu minulého roku. „Minule se Írán rozhodl, že pro něj bude lepší dohodu neuzavřít,“ uvedl a připomněl, že v reakci USA zaútočily na tři íránská jaderná zařízení.
Netanjahu během schůzky vyjádřil přání, aby USA rozšířily rozhovory s Íránem nad rámec jaderného programu. Írán přitom jen o několik hodin dříve uvedl, že je ochoten jednat s USA o jaderném programu, ale nehodlá se bavit o svém balistickém raketovém arzenálu. Trump a Netanjahu nevidí bez této části šanci na dohodu.
Hlavními tématy byla pokračující diplomatická jednání s Íránem, ale také situace v Gaze. Trump ocenil „ohromný pokrok“ v Gaze a regionu obecně a vyjádřil naději na pokračující mír na Blízkém východě.

