Hlavní obsah

Požáry u Los Angeles se nedaří uhasit, v oblasti platí nejvyšší stupeň ohrožení

8. 12. 2017, 6:15 – Los Angeles

Rychle se šířící požáry, které rozdmychává silný vítr, zničily již na 500 budov v několika oblastech severně a severozápadně od Los Angeles. Své domovy již opustilo okolo 200 tisíc lidí a úřady se kvůli nepříznivé předpovědi obávají dalšího šíření ohně. Uzavřeny jsou stovky škol a některé úseky silnic, uvedla v noci na pátek agentura Reuters.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Požáry v KaliforniiVideo: Reuters

 
Článek

Nejničivějším z pětice požárů, které ve čtvrtek večer dál pustošily jižní Kalifornii, byl v okrese Ventura, který se mezi místními horami a pacifickým pobřežím rozšířil již na na plochu 466 čtverečních kilometrů a zničil 430 budov. Tento požár se rozhořel jako první. [celá zpráva]

Foto: Mike Blake, Reuters

Hasiči zasahují u požáru v okrese Ventura.

Hasičům se dosud podařilo dostat pod kontrolu jen jeho malou část.

O něco úspěšnější jsou boje s požáry v hornaté oblasti severně od Los Angeles, kde se již ve čtvrtek mohla vrátit domů část evakuovaných obyvatel. Tisíce jich však dál zůstávají v nouzových ubytovacích střediscích. V hustě obydlené oblasti bylo uzavřeno několik hlavních dálničních tahů.

Foto: Paul Sisson, ČTK/AP

Vyplašení koně utíkají před požárem severně od San Diega

Zcela nový požár vypukl ve čtvrtek severně od San Diega. Zničil nejméně 20 domů v seniorské komunitě a popálil nejméně dva lidi. Žádné oběti na životech při požárech dosud hlášeny nebyly, zraněni byli nejméně tři hasiči.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Kalifornii spalují lesní požáryVideo: Reuters

Z celkem 1100 škol patřících do oblasti Los Angeles jich bylo uzavřeno nejméně 265, nevyučuje se mimo jiné na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře.

Foto: Gene Blevins, Reuters

Kalifornští hasiči zasahuji u požáru v Santa Paule.

Vítr přesahující v nárazech rychlost 130 kilometrů za hodinu se v nejbližších dnech nemá utišit, kvůli čemuž v oblasti platí vůbec poprvé v historii nejvyšší stupeň požárního ohrožení.

Foto: Mike Blake, Reuters

Požár porostu u kalifornského Bonsallu

Současné požáry jsou již druhým devastujícím náporem ohně v Kalifornii od října, kdy zemřelo v severokalifornské vinařské oblasti u Sonomy a Santa Rosy přes 40 lidí. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Výběr článků