Článek
Hrozba dalších povodní v Texasu se mezitím mírně snížila, po několika dnech silných dešťů by mělo v centrální části státu pršet mírně. „Odpoledne by se v regionu mohly vyskytnout přeháňky a bouřky, ale je nepravděpodobné, že by způsobily významné povodňové hrozby. Sušší počasí se očekává až do konce týdne,“ informovala stanice CNN.

Záběry z vyplaveného tábora Mystic Camp v Texasu
Nejpostiženější částí Texasu je okres Kerr, kde dosud našli těla 84 lidí včetně 28 dětí. Viceguvernér Texasu Dan Patrick v pondělí připustil, že kdyby podél řeky byly instalovány sirény varující před povodněmi, mohlo by to ušetřit životy. Podle něj by měly být instalovány do příštího léta. Činitelé okresu Kerr o jejich instalaci dříve uvažovali, ale kvůli vysoké ceně od záměru ustoupili, napsal list New York Times.

Záchranáři v kempu Mystic
O tom, nakolik úřady v krizové situaci zareagovaly správně a nakolik se v tom projevily škrty zavedené administrativou prezidenta Donalda Trumpa, se v USA vedou debaty již několik dní.
K problému zřejmě přispěl i nedostatek lidí v kanceláři Národní meteorologické služby v San Angelu, pod kterou spadají postižené oblasti. Chybí tam vedoucí hydrolog i meteorolog, uvedl již dříve pro list New York Times ředitel odborů Národní meteorologické služby Tom Fahy.

Kříže pověšené na zdi v jedné z budov kempu Mystic
Také v texaském San Antoniu nebyla po škrtech obsazena pozice koordinátora, který měl za úkol propojovat varování od meteorologů se složkami pro krizové situace, řekl CNN Richard Spinard, bývalý činitel vládního Národního úřadu pro oceán a atmosféru. Ne všem také přišly varovné SMS, které před silnými dešti varovaly.