Hlavní obsah

Muž v Bronxu ukradl sanitku a přejel s ní její řidičku

17. 3. 2017, 15:47 – New York

Při výkonu služby zemřela ve čtvrtek řidička newyorské záchranné služby. Její sanitky se zmocnil 25letý José Gonzales, který ženu následně vozem přejel. Druhá zdravotnice, která byla při únosu v sanitce, utrpěla zranění.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Kriminálník ukradl v New Yorku sanitku a přejel s ní zdravotnici, ta zemřela Video: Reuters

 
Článek

Čtyřiačtyřicetiletá matka pěti dětí Yadira Arroyová podlehla těžkým zraněním v nemocnici, 31letá zdravotnice Monique Williamsová utrpěla lehčí zranění.

Obě ženy ve čtvrtek večer spěchaly k těhotné ženě, když kolem 19. hodiny zjistily, že se na zadním nárazníku jejich auta veze muž. Ten náhle seskočil a pokusil se ukrást jednadvacetiletému chodci batoh. Sanitka zastavila a řidička se snažila zjistit, co se děje a zda někdo nepotřebuje pomoc. Gonzales šel pryč, ale naráz se otočil a vrátil se k sanitce, nastoupil do ní a usedl za volant.

Druhá zdravotnice s ním zápasila, ale Gonzales se rozjel, začal couvat a přitom srazil Arroyovou. „Couval prudce. Skončila pod koly, vlekl ji a přejel ji,“ uvedl komisař newyorské hasičské služby Daniel Nigro.

Sanitka při couvání narazila do zeleného taxíku a pak se rozjela dopředu. S pootevřenými dveřmi na straně řidiče jela dál, Arroyovou vlekla asi pět metrů. Žena pak zůstala ležet v bezvědomí uprostřed silnice.

Pak sanitka zatočila na Watsonovu avenue, najela na chodník a narazila do zaparkovaného vozu. Celkem sanitka nabourala pět vozidel.

Mluvil sám se sebou

Gonzalese, který má sáhodlouhý trestní rejstřík, zadržel řidič newyorského dopravního podniku s pomocí člena Dobrých samaritánů. „Byl zmatený a mluvil sám se sebou,“ uvedl policejní zdroj o zadrženém, který byl pod vlivem drog, je stíhán za vraždu, krádež a řízení vozidla pod vlivem narkotik.

Zraněná druhá zdravotnice Williamsová se ke Gonzalesovi vrhla a pokusila se ho kopnout, přičemž hystericky křičela: „Moje kolegyně, moje kolegyně.“

Arroyová se stala už osmou zaměstnankyní newyorské záchranky, která zahynula při výkonu služby.

Reklama

Související témata:

Výběr článků