Hlavní obsah

Extrémní skokan Roner nepřežil exhibiční seskok, padák se mu zamotal do stromu

29. 9. 2015, 6:17 – San Francisco

Propagátor extrémních sportů Erik Roner v pondělí nepřežil exhibiční seskok padákem v severní Kalifornii. Podle místní policie se mu v poslední fázi seskoku stal osudným náraz do stromu. Vyšetřovatelé nyní podle agentury AP řeší, zda byla příčinou neštěstí lidská chyba či selhání techniky.

Foto: Jeff Bottari, ČTK/AP

Erik Roner na snímku z roku 2011

Článek

Devětatřicetiletý Roner byl členem skupiny parašutistů, která prováděla seskok pro diváky během zahájení golfového turnaje na hřišti v kalifornském Squaw Valley. Těsně před plánovaným doskokem se však jeho padák zamotal do stromu a Roner zůstal viset vysoko nad zemí. Podle policie byl na místě mrtev.

Roner byl širšímu publiku znám díky show televize MTV Nitro Circus, v níž účinkuje řada hvězd extrémních sportů v čele s freestyle motokrosařem Travisem Pastranou. Byl také moderátorem pořadu Locals na sportovním kanále Outside Television.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ronerova smrt je dalším letošním tragickým skonem člena komunity extrémních skokanů.

V květnu zemřel v Yosemitském národním parku v Kalifornii známý volnolezec a propagátor base jumpingu Dean Potter, který nepřežil pokus o seskok ze skalního výběžku Taft Point v nadmořské výšce 2300 metrů. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků