Hlavní obsah

Pomahač povede plastickou chirurgii na Yaleově univerzitě

31. 3. 2021, 15:34 – Washington

Český chirurg Bohdan Pomahač, který v roce 2011 se svým týmem provedl první úplnou transplantaci obličeje v USA, se z bostonské nemocnice Brigham and Women's Hospital přesouvá na Yaleovu univerzitu. Na svém instagramovém profilu ve středu oznámil, že přijal nabídku na vedení tamního oddělení plastické chirurgie.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Bohdan Pomahač vedl transplantaci celého obličeje u prvního AfroameričanaVideo: Caters News, AP

 
Článek

„S nadšením sdílím, že jsem přijal nabídku na to vést plastickou chirurgii na (univerzitě) Yale. Je to vynikající skupina pracovníků a laťka je po téměř 30 letech pod vedením dr. Persinga nastavená vysoko,” uvedl 50letý Pomahač v anglicky psaném příspěvku.

Středisko plastické a rekonstrukční chirurgie při lékařské fakultě prestižní Yaleovy univerzity dosud řídil John Persing. „Naši chirurgové jsou mezinárodně uznávaní za prvotřídní zvládání těch nejkomplexnějších a nejjemnějších zákroků, jako jsou rekonstrukce dětského obličeje a hlavy, rekonstrukce ruky po úrazu, přestavba obličejových rysů a estetické operace na tváři i na těle,” píše se na webových stránkách pracoviště.

Pacientka doktora Pomahače: Nová tvář je jako nový život

Pomahač má s takovýmito operacemi bohaté zkušenosti. Ostravský rodák má na kontě částečné i úplné transplantace obličejů i transplantaci rukou, zabývá se také estetickou chirurgií včetně rekonstrukce prsou. V březnu 2011 provedl s týmem první úplnou transplantaci obličeje v USA, na podzim roku 2019 zase uskutečnil první takovýto zákrok u černošského pacienta. Ve zmíněné nemocnici v Bostonu působí od roku 1996 přes 20 let.

Foto: Petr Horník, Právo

Plastický chirurg Bohdan Pomahač na klinici plastické chirurgie.

Pomahačův tým poprvé transplantoval obličej Afroameričana

„Obrovský dík mé ženě; všechny nejlepší věci v mém životě se staly díky tobě,” napsal také Pomahač na Instagramu.

Bohdan Pomahač, tak trochu jiná celebrita

Reklama

Související témata:

Výběr článků