Hlavní obsah

Příprava na bankrot? Virgin Orbit ještě jedná s investory

20. 3. 2023, 10:12 – New York

Společnost Virgin Orbit britského miliardáře Richarda Bransona zahájila přípravy na možnost bankrotu pro případ, že si nedokáže zajistit finanční injekci od investorů. S odvoláním na své zdroje to v neděli uvedla televize Sky News. Informace přichází jen pár dnů poté, co firma oznámila dočasné zastavení činnosti a poslala téměř všechny zaměstnance na neplacené volno.

Foto: Gene Blevins, Reuters

Speciálně upravený letoun Boeing 747 firmy Virgin Orbit vypouštějící zpod svého křídla do vesmíru raketu (archivní snímek)

Článek

Virgin Orbit se zabývá vypouštěním komerčních satelitů a je sesterskou společností Virgin Galactic, která působí v sektoru vesmírné turistiky.

V lednu se firmě nevydařila mise, jejímž cílem bylo vynést devět malých satelitů na nízkou oběžnou dráhu Země. Neúspěch byl pro firmu velkou ranou a prohloubil její finanční potíže.

Podle informací Sky News firma pokračuje v jednáních s „malým počtem“ potenciálních investorů, ovšem zároveň se chystá na hrozící platební neschopnost. S plánováním podle médií pomáhají poradenské firmy Alvarez & Marsal a Ducera, které se specializují na firemní restrukturalizace.

První družice vypuštěné ze západní Evropy nedosáhly oběžné dráhy

Věda a školy

Získat čas

Šéf Virgin Orbit Dan Hart při informování zaměstnanců o zahájení neplaceného volna sdělil, že cílem opatření je získat čas na dokončení nového investičního plánu.

„Virgin Orbit od 16. března 2023 zahajuje celopodnikovou provozní pauzu a v příštích týdnech poskytne aktuální informace o dalším provozu,“ uvedla společnost.

Firma miliardáře Bransona pozastavuje činnost a posílá zaměstnance na neplacené volno

Věda a školy

Reklama

Výběr článků