Článek
„Úplně přesně by to mělo být 8. října, ale i tak se do termínu výročí trefujeme celkem přesně,“ soudí ředitel školy Jiří Marek. „Chceme s předstihem pozvat naše bývalé absolventy, učitele i další pracovníky, kteří školou prošli. Dopoledne bude od 10 hodin na programu prohlídka školy a odpoledne se přesuneme do kadaňského kulturního domu, kde bude prostor pro výměnu zkušeností a názorů,“ krátce popsal připravovaný program.
Návštěvníci si budou moci nejen prohlédnout školu, ale uvidí také současnou zemědělskou techniku, které se při výuce používá. Otevřena bude i zahrada, kterou si mnozí absolventi pamatují z hodin praxe. Jiří Marek by byl rád, kdyby se plánované třídní srazy bývalých žáků konaly právě v tomto termínu.
Určitě se ale oslav zúčastní i absolventi prvního poválečného ročníku. „Svoje srazy pořádají pravidelně, i když jich každý rok přijíždí stále méně,“ potvrdil nám Jiří Marek. „Chceme pozvat také ty, kteří nám fandí. Například je to Zemědělská universita v Praze.“ Kulatým výročím bude škola žít celý rok. Bude ho připomínat i transparent, který vystřídá pozvánku na Den otevřených dveří, který se zde konal 17. ledna.
Zemědělská škola v Kadani má skutečně bohatou historii. Výuka se zde zahájila v říjnu 1862 a po celá ta léta se v ní učilo zemědělství, včetně 1. a 2. světové války. Dnes je součástí Střední odborné školy služeb a Středního odborného učiliště Kadaň, ale zemědělský obor pod současným názvem agropodnikání a agropodnikání se zaměřením na ochranu a tvorbu životního prostředí je zde stále vyučován. Závěrečné vysvědčení pod různým názvem vlastní přes 5000 absolventů.

Profesor Pavel Sekera při provázení zájemců, kteří by chtěli na zemědělce studovat.

Ve školní zahradě najdete také ovce kamerunské.