Hlavní obsah

Zájemci o kotlíkové dotace mají možnost čerpat posledních 10 miliónů korun

13. 2. 2018, 15:03
Novinky, Alena Lochmannová

Koncem srpna loňského roku spustil Karlovarský kraj v pořadí již druhou vlnu kotlíkových dotací, díky níž mohou majitelé rodinných domů získat peníze na výměnu starých neekologických kotlů za moderní zdroje vytápění.

Foto: Alena Lochmannová

O dotace je velký zájem a v současné době k rozdělení zbývá ještě zhruba 10 milionů korun.

Článek

O dotace je velký zájem a v současné době k rozdělení zbývá ještě zhruba 10 miliónů korun. Tato částka vystačí k uspokojení zhruba 100 žadatelů. 

S blížícím se koncem topné sezony evidují pracovníci krajského úřadu stále častější dotazy, zdali jsou k dispozici ještě volné finanční prostředky v programu kotlíkových dotací a zdali je ještě možné o dotaci požádat.

„Ačkoliv bude příjem žádostí ukončen až 29. března příštího roku, doporučujeme lidem, aby s jejich podáním neotáleli a využili jedinečné příležitosti získat peníze na nový, ekologický kotel. Dosud jsme zhodnotili přes 440 žádostí, z nichž 400 bylo nakonec projednáno a schváleno v radě kraje. Nyní se uzavírají smlouvy o poskytnutí dotace a proplácejí první úspěšné výměny. Dalšími žádostmi se budeme zabývat na jednání rady 5. března,” upřesnil náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Dalibor Blažek.

O kotlíkové dotace mohou žádat majitelé rodinných domů, jejichž původní kotel nesplňuje emisní třídu 3, 4 nebo 5 dle ČSN EN 303-5. Vyměnit jej mohou za automatický kotel na uhlí a biomasu, plynový kondenzační kotel, kotel na biomasu s ručním, nebo s automatickým přikládáním, či za tepelné čerpadlo. 

Reklama

Související témata:

Výběr článků