Hlavní obsah

Vltavská informační centra nespí, rok 2018 přinese rozšíření služeb

4. 1. 2018, 8:13
Novinky, Petr Pokorný

Vltavská informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem a Koloději nad Lužnicí, po své úspěšné loňské provozní premiéře rozhodně neusnula zimním spánkem.

Foto: Archiv

Vlnna - nový InfoPoint a molo na Slepém rameni Malše v centru Českých Budějovic.

Článek

Pro své návštěvníky již nyní takzvané vltavské InfoPointy připravují některé novinky. Cílem je rozšíření a zkvalitnění poskytovaných služeb.

„InfoPointy jsou místy, kde vltavská cesta každého návštěvníka fakticky začne i skončí,“ uvedl předseda Destinanční společnosti Českobudějovicko-Hlubocko David Šťastný. V prvním roce své činnosti InfoPointy obstály. „Získané zkušenosti chceme dál využívat ve prospěch všech zájemců o turistiku a relaxaci v oblasti kolem této populární řeky,“ zdůraznila manažerka projektu Stezka řeky Vltavy Michaela Jirásková.

Příkladem může být InfoPoint v Českém Vrbném. „Je to místo, kde lidé podobný servis ani nečekali. Přijedou se svými loděmi a jezdí v umělém kanále. Pak však zjistí, že si mohou vypůjčit další sportovní výbavu a tím si rozšiřují rozsah svých prožitků,“ doplnila Jirásková. V InfoPointech si lze zapůjčit různé druhy kol včetně tandemů nebo elektrokol, paddleboardy, in-line brusle, koloběžky, rafty a lodě.

„Potěšilo nás, kolik lidí využívá InfoPoint na českobudějovickém vlakovém nádraží. Zvlášť při velkých akcích města je zájem o informace i další služby,“ uvedla Michaela Jirásková. Neopomněla ocenit servis InfoPointů v českobudějovické Lannově loděnici nebo v Hluboké nad Vltavou. Odtud se lidé ihned dostanou na cyklistickou stezku, takže nemají po zapůjčení sportovní výbavy žádné prodlevy a okamžitě se zapojují do požadované aktivity.

Podobně jsou dobré zkušenosti v Týně nad Vltavou nebo kolem zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. I tam se daří formou servisu a služeb příjemně překvapit návštěvníky. „Zvažujeme, že rozšíříme nabídku našich vyhlídkových plaveb na Hlubokou o další den,“ prozradil šéf InfoPointu v Týně nad Vltavou David Machart. V plánech je i výstavba týnského kapitanátu, kde by se služby turistům sdružily. Avizovaný už byl záměr rozšířit týnské přístaviště, včetně nového mola, a vylepšit je tak, aby sloužilo i pro největší výletní lodě v oblasti.

V nabídce je i výlet po vodě k zámku Mitrowitz v Kolodějích nad Lužnicí, kde jsou vynikající podmínky pro relaxaci v klidné krajině. Zámek si vysloužil pozornost i tím, že se zde povedl záměr kolem rekonstrukcí. „Chceme rozšířit relaxační zónu pro naše návštěvníky,“ sdělil Michal Bedřich ze zámku Mitrowitz. Připomněl, že jde o uzavřený areál v zámeckém parku, kde je také občerstvení. „Rádi bychom dokončili dětské hřiště. Také připravujeme možnost zapůjčit si u nás elektroloď k projížďkám,“ přidal další informaci.

V Českých Budějovicích zaujaly možnosti plavby ze Slepého ramene Malše. „Letos chceme postavit nové, pohodlnější molo. Ukázalo se také, že je zájem o večerní vyjížďky po vodě. Proto prodloužíme čas na večerní plavbu,“ řekla Jirásková. Rozšíří se zřejmě i nabídka lodí a k zapůjčení budou nově paddleboardy.

Reklama

Výběr článků