V turnaji Česko-saské ligy stolních hokejistů zvítězil Michal Justra

Novinky, Tomáš Vítámvás

Přestože únorový program stolních hokejistů nebyl příliš náročný, byl složením soutěží poměrně pestrý. K prvním letošním zápasům družstev nastoupili air-hockeyisté a k postupu na mistrovství ČR v nich nakročili hráči Black Sharks Most, kteří vyhráli v derby s „B“ týmem i v zápase s Lejdýs.

Soutěže ve stolních hokejích v Mostě a v Marienbergu

Poprvé se letos o body utkali také táhloví hokejisté. Chemoplastový turnaj proběhl vSVČ Most a souboj zkušeností sdravým mládím tentokrát vyzněl o něco příznivěji pro ostřílené borce. Zvítězil Jaromír Foltýn sen. z Peček, bronzový byl kapitán reprezentačního týmu Ondřej Černý združstva Černých Zlobrů. Mezi ně se vklínil junior Martin Laštůvka (Black Sharks Most).

Již pátý ročník Česko-saské ligy billiard-hockeye šprtce se odehrál v marienberské Oberschule Heinrich-von-Trebra. Turnaj byl do českých i mezinárodních žebříčků zařazen jako nejnižší kategorie.

Z české strany si tak pro bodové zisky přijeli druholigoví a třetiligoví hráči, němečtí hráči do předního pořadí nepromluvili. Zvítězil favorizovaný Michal Justra, který letos hájí barvy KSH CorroTech Meziboří. Druhý byl Vojtěch Jandečka (BHC StarColor Most "B") a třetí Lukáš Michálek z týmu Netopýrů. V kategorii žen a dívek vyhrála Valentina Grimmová (Real Draci 18. ZŠ Most).

Český pohár družstev – AIR-HOCKEY (24. 2. 2015) - Black Sharks Most "B" - Black Sharks Most 1:4, Lejdýs Most - Black Sharks Most 0:4, Lejdýs Most - Black Sharks Most "B" 1:4

Pohár CorroTech – TÁHLOVÝ HOKEJ CHEMOPLAST – Český pohár „B“ (27. 2. 2015) - SVČ Most – 1. Jaromír Foltýn Sen. (Fighting Saints Pečky), 2. Martin Laštůvka (Black Sharks Most), 3. Ondřej Černý (Černí Zlobři), 4. Lukáš Doležal (Black Sharks Most), 5. Karel Racek (Prague NHL) atd.

Česko-saská liga – BILLIARD-HOCKEY ŠPRTEC – Český pohár Expres, WTHA Tour Challenger - Marienberg (28. 2. 2015) – 1. Michal Justra (KSH CorroTech Meziboří), 2. Vojtěch Jandečka (BHC StarColor Most "B"), 3. Lukáš Michálek (Netopýři Most), 4. Miroslav Suchomel, 5. Štefan Hološka (oba BHC StarColor Most "B") atd.