Hlavní obsah

Šumperská porodnice otevře své dveře budoucím maminkám

15. 5. 2014, 13:27
Novinky, Hana Szotkowská

Jedinečnou příležitost prohlédnout si prostory porodnice Šumperské nemocnice, budou mít budoucí rodičky ve středu 21. května. Porodnice se rozhodla uspořádat v tento den od 14.00 do 17.00 hodin den otevřených dveří, na kterém ráda uvítá nejen budoucí maminky, ale i tatínky.

Foto: Šumperská nemocnice

Během dne otevřených dveří si budou příchozí moci osobně prohlédnout porodní boxy, včetně nadstandardních pokojů a novorozeneckého úseku.

Článek

Během dne otevřených dveří si budou příchozí moci osobně prohlédnout porodní boxy, včetně nadstandardních pokojů a novorozeneckého úseku. Od 16.00 hodin se budou navíc v kongresovém sále nemocnice konat přednášky týkající se porodu. 

„Každá budoucí maminka má z nadcházejícího porodu obavy, proto jsme se rozhodli jim dát možnost přijít se s prostředím porodnice a zdravotnickým personálem seznámit. Věříme, že když budou ženy vědět, co je čeká, jejich strach to eliminuje,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Miloš Vysloužil s tím, že k dispozici budou také porodní asistentky, které ochotně zodpoví veškeré otázky týkající se přípravy na porod, samotného průběhu porodu i vedení doby poporodní.

V kongresovém sále nemocnice si budou moci zájemci od 16.00 do 17.00 hodin poslechnout čtyři zajímavé přednášky týkající se porodu. „Jedním z témat přednášek je například aromaterapie, která je v poslední době stále oblíbenější nebo odborný výklad pana primáře MUDr. Miloše Vysloužila na téma císařský řez,“ prozradila vrchní sestra Marcela Straková.

Na den otevřených dveří mohou přijít i maminky, které již ratolesti mají. Pro děti ve věku od tří let bude připraven dětský koutek s odborným vedením. Příchozí budou moci využít odborného poradenství v oblasti kosmetiky a výživy pro matku a dítě, které bude připraveno Lékárnou AGEL přímo v prostorách porodnického oddělení. 

Reklama

Výběr článků