Hlavní obsah

Studentská akademie startuje nový cyklus workshopů

Novinky, Kateřina Martykánová

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Trávit svůj volný čas smysluplně mohou od druhého únorového týdne opět studenti základních a středních škol v Praze. Neziskový projekt Studentská akademie společnosti DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. se opět otevírá všem, kteří mají zájem o některý z šesti uměleckých oborů pod vedením zkušených lektorů.

Foto: Studentská akademie
Článek

Umělecké Studentské akademie jsou určené pro studenty ve věku 12 – 19 let, kterým nabízí jedinečnou příležitost naučit se ve speciálních workshopech například základy DJingu či herectví, nahrát vlastní píseň v profesionálním studiu, vyrobit si designové šperky nebo vytvořit vlastní animovaný film či rozhlasovou hru.

A to všechno pod vedením profesionálů, kterými jsou mim a pedagog HAMU Adam Halaš, Dj Ghonzales (Jan Smetánka), frontman kapely Abraxas Slávek Janda, umělkyně Darina Alster, animátorka Pavla Šnajdrová, herečka, hudebnice a performerka v jednom - Johana Švarcová.  

Zájemci o návštěvu jednotlivých akademií se mohou jednoduše registrovat prostřednictvím www.studentska-akademie.cz, odkud pak mají přístup nejen ke všem workshopům, ale i na Meziškolní konferenci a další doprovodné akce pořádané společností DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú.

„Jsme jedním z certifikovaných center zahrnutých do prestižního programu DofE,” uvedla zakladatelka Studentských akademií Jiřina Faloutová a dodala: „Pravidelná účast v studentských akademiích tak může pražské studenty přiblížit k mezinárodní ceně vévody z Edinburghu.”

O Studentských akademiích, jejich rozvrhu a dalších projektech společnosti DĚLEJ CO TĚ BAVÍ z.ú. informuje i nově vydaný originální studentský časopis. První číslo občasníku s názvem Časák je již zdarma dostupné v základních a středních školách v Praze.

„Čtenáři v něm nalezenou kromě spousty zajímavých článků a rozhovorů, také přečíst profily všech šesti vedoucích akademií ale také historicky první rozhovor s Tondou Blaníkem,“ řekla Jiřina Faloutová.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám