Hlavní obsah

Seniory v Bohumíně čeká exkurze městem i sportovní hry

2. 10. 2015, 17:32
Novinky, Lucie Balcarová

Už pátý ročník exkurze napříč Bohumínem pro seniory, kteří využívají pečovatelskou službu či jsou členy místního svazu tělesně postižených, se uskuteční v pondělí 5. října. Do ulic Bohumína je vyveze speciálně upravený autobus, zapůjčený z Ústavu sociální péče v Hrabyni.

Foto: Pavel Čempěl
Článek

Pro velký zájem seniorů plánuje radnice ve spolupráci s Centrem sociálních služeb ještě jednu prohlídku, a to ve středu 14. října. 

„Se seniory vyrazíme na prohlídku Bohumína už popáté. Letos poprvé se uskuteční hned dvě vyjížďky. Smyslem akce je přiblížit proměny města i těm lidem, kteří mají omezené pohybové možnosti a kvůli zdravotním problémům už většinu času tráví pouze doma,” řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl, který spolu se starostou Petrem Víchou zajišťují role průvodců.

Senioři vyjedou jak do centra, tak do městských částí. Zamíří například do sportovně-rekreačního areálu za parkem Petra Bezruče k nové sportovní hale, aquacentru i Hobbyparku pro děti s Mauglího stezkou, ve Starém Bohumíně si prohlédnou v areálu nemocnice novou dialýzu, zrekonstruované náměstí i bývalý Národní dům, dnes dům Pod Zeleným dubem. Nebude chybět prohlídka opravených dětských hřišť nebo proměněného areálu Faja a cestou uvidí, jak se věžové domy dočkaly nového zateplení.

Kromě exkurze se senioři mohou těšit v sobotu 10. října na tradiční Den zdraví. Jeho osmý ročník proběhne opět ve foyer kina K3 Bohumín od 9 do 14 hodin. Zájemcům opět nabídne bezplatné měření tlaku, cholesterolu a cukru v krvi. O to se postarají zdravotníci z Bohumínské městské nemocnice. Opět nebude chybět podologická poradna pro ty, kteří trpí bolestí chodidel, měření kyselin v těle nebo poradna v oblasti výživy. Součástí Dne zdraví bude také prodej zdravých výrobků, například vitamínů, góji (kustovnice čínské), mastí, koření nebo svíček.

O týden později, v sobotu 17. října, propukne devátý ročník zábavně-sportovních seniorských her. V tělocvičně ZŠ Čs. armády v centru Bohumína změří senioři síly ve sportu, dovednostech i vědomostech. Akce se každoročně koná u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.

Jaké disciplíny na soutěžící čekají, pořadatelé každoročně úzkostlivě tají. „O sportovní výkony v našich hrách příliš nejde. Hlavní je, aby se všichni dobře bavili a maximálně si je užili. Každý rok přicházíme s jinými úkoly a držíme je až do konání akce v tajnosti. V minulosti už soutěžící skládali třeba puzzle, přenášeli vajíčko na lžíci, navlíkali korálky nebo vázali kravatu,“ uvedla za organizátory ředitelka Centra sociálních služeb Bohumín Anna Oršulíková.

Stejně jako v předchozích ročnících nebude chybět ani soutěž v ruských kuželkách a také tradiční klání v pečení. Opět bude o nejlepších cukrářkách rozhodovat nejen vzhled či chuť dezertu, ale i jeho množství. Součástí letošních her bude také „koutek zdraví“. „Dohodli jsme se s Bohumínskou městskou nemocnicí na tom, že si soutěžící i jejich fanoušci budou moci v průběhu soutěžního dopoledne nechat změřit u zdravotníků tlak, cholesterol nebo cukr v krvi,“ doplnila Anna Oršulíková.

Letošní ročník pořádá Centrum sociálních služeb Bohumín, sociální komise při radě města, klub seniorů a také sociální odbor zdejší radnice.

Reklama

Výběr článků