Hlavní obsah

Rekordního Valachy Mana opět vyhrál junior Grebík

4. 8. 2019, 17:36
Novinky, Martina Žáčková

Rekordních 1 100 sportovců se zapojilo do 9. ročníku dnes již legendárního triatlonového závodu VALACHY MAN, který se konal v pátek 2. srpna a sobotu 3. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově.

Foto: archiv Valachy tour
Článek

Loňské zlato obhájil hlavní favorit a současně jeden z nejmladších účastníků Radim Grebík, mezi ženami zvítězila Martina Novotná.

Pořadatelé letos poprvé akci rozložili do dvou dnů, aby mohli rozšířit kapacitu závodu, který býval vždy předem vyprodaný. Vyhledávají ho totiž nejen zkušení sportovci, ale díky intervalovému startu a kratším distancím i hobíci a začátečníci.

Také letos bylo plno. „Rozdělení do dvou dnů se ukázalo jako správný krok, který nám navíc pomohl zvýšit komfort a péči o účastníky. Do závodů na krátké a dlouhé trase individuálně a ve štafetách se zapojilo na 800 sportovců, k tomu přes tři sta dětí, jejichž soutěžení je především o radosti z pohybu a má úžasnou atmosféru. I díky našim partnerům, kteří připravili pro sportovce i diváky pestrý doprovodný program, a také díky fanouškům to byl skutečný triatlonový festival. Pro příští rok bychom rádi ještě trochu zvýšili kapacitu závodu a plánujeme i zajímavé překvapení,“ uvedl prezident Valachy tour Ladislav Sušil.

Pátek 2. srpna patřil v Novém Hrozenkově závodům dětí a závodu dospělých na krátké trase. Hlavní závod na dlouhé trase včetně štafet se poprvé přesunul na sobotní den, 3. srpna. Oba dny tradičně moderoval Stanislav Bartůšek.

Hlavní favorit a obhájce loňského zlata, 18letý Radim Grebík, zvítězil na hlavní, dlouhé trase obnášející 360 metrů plavání, 16 km kola a 4,3 km běhu v čase 1:03.

„Bylo to opět super, navíc pro mě úplně ideální počasí, užil jsem si to. Věděl jsem, že je tu spousta kvalitních bikerů, takže musím čas nahnat v plavání a běhu. Když jsem v půlce běžecké části viděl, že ostatní kluci jsou blízko za mnou, přidal jsem a vyšlo to,“ líčil v cíli Radim Grebík ze zlínského klubu Titan Trilife, který patří k nadějím českého triatlonu a je i součástí české juniorské reprezentace.

Vojtěch Bednarský, jeho týmový kolega a další z hlavních favoritů, skončil druhý s časem 1:04:53 . Třetí byl Petr Šťastný, zkušený biker a loňský vítěz série Valachy tour.

Nejrychlejší žena Martina Novotná dorazila do cíle v čase 1:23:59. „Měla jsem z vítězství takovou radost, že jsem skákala jako malá holka. Myslela jsem si maximálně na třetí místo, tohle jsem nečekala, málem jsem na závod ani nejela. Přemluvil mě kamarád na poslední chvíli,“ svěřila se v cíli Novotná.

Druhé místo obsadila Lucie Skřivánková, třetí Silvie Pavlíčková.

Účastníky přijel pozdravit i předloňský vítěz, triatlonový šampion František Kubínek, kterému rozjetou sportovní kariéru před dvěma lety přerušila těžká autonehoda, z níž se nyní usilovnou rehabilitací postupně zotavuje. V pátek slavnostně odstartoval závod na krátké trase. „Valachy man je super závod a Beskydy se mi moc líbí, rád se vracím. Minimálně štafetu bych tu už příští rok rád zkusil,“ svěřil se.

VALACHY MAN byl čtvrtou, předposlední letošní akcí seriálu Valachy tour. Poslední závod Běhej Valachy se uskuteční 19. října ve Velkých Karlovicích.

Reklama

Výběr článků