První ročník maratónu Craft Runfest Ostrava udělal radost

V centru Ostravy na Masarykově náměstí bylo v neděli 25. září opět celý den živo. Centrum se zaplnilo sportovci a fanoušky všeho druhu. Od 9.00 se běhalo, jezdilo na koloběžkách a na podiu vyhrávala hudba. Počasí pro sport bylo skvělé.

Ostrava 25.9.2016. Maraton CRAFT RUNFEST Ostrava. Start .

1. ročník Craft Runfest Ostrava byl současně i jako otevřené mistrovství Moravy a Slezska. Závod zorganizoval Maraton Klub Seitl Ostrava spolu s SSK Vítkovice. Prezidentem závodu byl Otta Seitl. Ředitelem závodu Oldřich Zvolánek.

Základní disciplíny byly maratón - 42,195 km - 4 kola ve středu města a v parku Komenského sadech, půlmaratón 21,0975 km - 2 kola, běh na 10 km - 10,54 km - 1 kolo.

Doplňkové disciplíny "charitativní běh PRO - 3 km " zvláštní trať, štafetový běh na 6 x 6,4 km. Týmy byly složené ze šesti závodníků. Celkem se sešlo 93 štafet, což činilo v účasti 558 závodnic a závodníků, kteří hájili čest svého družtva či firmy. Dopoledne startoval závod koloběžek a také vložený závod pro děti.

Ve 12.00 odstartovala Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora města Ostravy, hlavní závod v maratónském běhu a na půlmaratón. Vyběhlo 588 závodnic a závodníků.

V dalším časovém pořadí byl odstartován běh na 10 km. Závod měl samozřejmě nejrychlejšího vítěze a vítězku  zatímco dále pokračoval závod v maratónu, půlmaratónu a ve štafetovém běhu na 6 x 6,4 km.

Vítězové v běhu na 10km.

Muži: 1. Jakub Juraga z TJ Sokol Děčín - 0:39,42 hodin, 2. Jan Maděrič - Ostrava - 0:41,28, 3. Radek Boris - Ostrava - 0:42:13.

Ženy: 1. Charity Kiprop - Keňa - 0:37,29, 2. Monika Horáková - Ostrava - 0:46,11, 3. Adéla Chovancová - 0:47,36.

Jako první se do cíle v půlmaratónu propracoval polský závodník Wieslaw Sosnovski, který trať zaběhl za 1:15,21 hodiny. V kategorii žen zvítězila závodnice z Keni Vivian Kiplagat  v čase 1:19.05 hodiny.

V maratónu na 42,195 km zvítězil závodník z Etiopie Biruk Kebede  Kekeba který trať zaběhl za 2 hodiny 23 minut a 32 sekund následován na druhém místě závodníkem z Kroměříže Romanem Hurtíkem - 2:29,42 . Třetí místo vyběhl opět závodník z Kroměříže Josef Sedláček.

Výsledky žen byly jen českou záležitostí: 1. Petra Pastorová MK Seitl Ostrava - 2:53,33, 2. Eva Filipiová - Šumperk - 3:00,50, 3. Magderzat Rencz - Rybnik,Polsko - 3:27,32

Nejatraktivnější  pro fanoušky a diváky byl závod 39 štafet. Štafetový běh měl čtyři  kategorie - dámská  štafeta, mužská štafeta, smíšená štafeta a firemní štafeta. Běželo vždy 6 závodníků, kteří museli absolvovat dost náročné kola na 6,4 km.

Výsledky štafet:

Smíšené štafety: 1.1.Běžecký Jablunkov-1. Běžecký Jablunkov-2:24,32

Mužské štafety :  1. SMS                      - Ostrava                  - 2:28,41ˇ

Dámské štafety:  1. Splašené Gorolky    - 1.Běžecký Jablunkov-2:45,30

Firemní štafety :  1. eD systém Czech A  - eD systém Czech A  - 2:43,51

V 15.00 odstartovala kategorie Nordic Walking. V 17.30 bylo slavnostní vyhlášení výsledků.