Plavci TJ Slavie Chomutov přivezli medaile z italského Viareggia

Novinky, Miroslav Volf

V termínu od 3. do 5. února se sedmička plavců oddílu TJ Slavie Chomutov zúčastnila v italském Viareggiu XXXV. ročníku závodu Meeting Internazionale Giovanile di Nuoto. Do Itálie vyrazili spolu s českou juniorskou reprezentací. Chomutovským plavcům se podařilo vybojovat jednu bronzovou a tři zlaté medaile.

Výprava TJ Slavie Chomutov

Sedm plavců oddílu TJ Slavie Chomutov spolu s trenéry Markétou Šilhanovou a Miroslavem Volfem se ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách vydali na dalekou cestu do italského Viareggia. Tam je čekala účast na XXXV. ročníku závodu Meeting Internazionale Giovanile di Nuoto.

Ze 17letých plavců nás reprezentovali Ondřej Baumrt a Filip Škorvaga. Ondřej startoval v rozplavbách v disciplínách 100 m a 50 m kraul a 100 m motýlek. Na 100 m motýlek se mu podařilo z 2. místa postoupit do finále, kde potvrdil své motýlkářské kvality a obsadil konečnou třetí příčku a odvezl si tak drahocenný bronz. Filip startoval v disciplínách 100 m prsa, znak a motýlek. Na 100 m prsa postoupil do finále z pěkného 3. místa. Ve finále byl však o vteřinku pomalejší, což stačilo "pouze" na konečné 4. místo.

Z 15letých nás reprezentovala Kristýna Pěnkavová, která startovala v disciplínách 100 m kraul, prsa a znak. V ani jedné z disciplín se jí však nepodařilo postoupit do finále.

Mezi 14letými plavci naplnil největší očekávání velký talent Tomáš Franta. Startoval v disciplínách 100 m a 200 m kraul a 100 m motýlek. Do finále postoupil v kraulových disciplínách z 1. místa a na motýlku z místa druhého. Ve finálových startech dokázal vylepšit své časy z rozplaveb a mohl se tak právem radovat ze tří finálových zlatých medailí.

Dalším 14letým plavcem byla Štěpánka Šilhanová startující ve stejných disciplínách jako Tomáš. Do finále se probojovala na 100 m motýlek a 100 m kraul. V celkovém hodnocení skončila v obou disciplínách na nepopulárním 4. místě. Na 100 m kraul jí bronz utekl o pouhou setinu vteřiny.

Za 12leté plavce startoval v disciplínách 100 m kraul, znak a motýlek František Štemberk. Ani jemu se nepodařilo probojovat do finálových bojů, ale svými skvělými časy se umístil na pěkných místech ve druhé desítce.

Naším nejmladším účastníkem byl všestranný 11letý Kristián Kolumber, ten startoval v disciplínách 100 m kraul, prsa a znak. Osmým místem v rozplavbách na 100 m prsa potvrdil své prsařské kvality a i jemu se podařilo postoupit do finále. Osmou příčku potvrdil i v samotném finále. Nutno podotknout, že Kristián startoval v kategorii s 12letými plavci. O to je jeho účast ve finále cennější.

Závodů ve Viareggiu se zúčastnilo celkem 52 plaveckých oddílů, z toho 50 oddílů bylo italských. TJ Slavie Chomutov obsadila konečné 16 místo. Česká juniorská reprezentace skončila na celkovém 4. místě.

Čtyřdenní pobyt ve Viareggiu nám zpříjemnil právě probíhající karneval, hlavní promenáda podél moře byla plná stánků se spoustou dobrot a obřích alegorických vozů. V sobotu večer jsme zhlédli představení mnoha tanečníků, mažoretek a dalších nádherně namaskovaných skupin. Těsně po devatenácté hodině nás ohromil dvacetiminutový gigantický ohňostroj přímo na písečné pláži. Bylo to skvělé zpestření závodů a našeho pobytu ve Viareggiu.