Hlavní obsah

Ozvěny 55. Zlín Film Festivalu nabídnou ohlédnutí za letošním úspěšným ročníkem

21. 9. 2015, 18:31
Novinky, Kateřina Martykánová

Na sváteční pondělí 28. září připravili organizátoři Zlín Film Festivalu v prostorách zlínského zámku a okolí netradiční akci s názvem OZVĚNY 55. ZLÍN FILM FESTIVALU. Bohatý program přinese kromě zábavy pro celou rodinu také ohlédnutí za jubilejním ročníkem a poodhalí i téma toho následujícího.

Foto: Zlín Film Festival
Článek

Přestože je letošní festival již minulostí, budou mít v pondělí 28. září hosté možnost si jej s odstupem času připomenout díky unikátnímu dokumentu, který mapuje jeho nejvýznamnější okamžiky.

Dětem a jejich rodičům je určený i pestrý program v podobě nejúspěšnějších představení festivalové Divadelní zóny, nejoblíbenějšího tvoření, zábavných her podporujících tvůrčí myšlení, netradičních sportovních soutěží a pohybových aktivit. Zábavným odpolednem na zámeckém nádvoří a v přilehlém parku Svobody provede děti moderátor Jirka Hadaš, který kromě mluveného slova nebude šetřit ani svým kouzelnickým uměním.

„Přišlo nám škoda, že festivalovou atmosférou ožívá Zlín jen jednou v roce, a proto jsme ji prostřednictvím Ozvěn chtěli divákům a příznivcům festivalu letos poprvé připomenout i na prahu příprav nového ročníku,“ uvedl Martin Pášma, výkonný ředitel festivalu.

Podle jeho slov však cílem této akce není jen pohled zpátky, ale také příslib toho, na co se mohou těšit příští rok. „56. ročník ZFF bude mít několik velkých témat. Kvůli fokusu na kinematografii Francie se ponese také ve francouzském stylu. Připomeneme si ale i 80 let zlínského filmového studia. A společenským tématem číslo jedna bude bezpečnost našich dětí.“

Akce se koná od 13:00 do 17:30 hodin a je přístupná zdarma.

Zlín Film Festival je nejstarší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Letošní jubilejní ročník mezinárodního festivalu představil návštěvníkům 363 snímků a 460 akcí doprovodného programu na různých místech Zlína a okolí, které navštívilo 120 tisíc diváků. 56. ročník proběhne od 27. května do 3. června 2016.

Reklama

Související témata:

Výběr článků