Hlavní obsah

Osmnáctý ročník Desperados Highjump představí vysoké skoky i hvězdný hudební program

17. 7. 2017, 7:55
Novinky, Iva Radostová

V pátek a v sobotu 4. a 5. srpna se tradičně v lomu v Hřiměždicích u Příbrami uskuteční otevřené mistrovství České republiky v cliffdivingu. Již osmnáctý ročník unikátní akce, která spojuje extrémní sporty se zábavou a hudebním programem, představí přední světové skokany a skokanky cliffdivingu.

Foto: Desperados High Jump

Desperados High Jump

Článek

Jediné tuzemské závody v extrémním skákaní do vody Desperados Highjump se pomalu ale jistě blíží. V krásném přírodním areálu žulového lomu v obci Hřiměždice si dají své dostaveníčko přední světoví i tuzemští skokani a skokanky do vody.

Letošní novinkou a dárkem pro Highjump k jeho osmnáctým narozeninám bude posunutí závodní skokanské výšky na 20 metrů nad hladinou lomu. Návštěvníci Highjumpu tak budou svědky závodů z platforem vysokých 20 a 16 metrů. Tradičně nebude chybět závod na speciální 5 metrů vysoké houpačce.

„Chtěli jsme ve stylu piva Desperados posunou laťku zase o kousek dál, a tak jsme posunuli skokanský můstek na větší výšku. Těšíme se na skokanské výkony skokanů, kteří letos na Highjump přijedou,” řekl o novince Highjumpu Tomáš Jechort, jeden z hlavních pořadatelů akce.

Desperados Highjump je tradičně záležitostí nejen špičkových sportovních výkonů, ale také vystoupení hudebních skupin a djů. Hlavními hvězdami letošního Highjumpu budou djové Stanton Warriors z Velké Británie. Anglická dvojice breakbeatových producentů a djů působí na hudební scéně od devadesátých let a proto se dá považovat za jednu z nejzásadnějších postav scény elektronické hudby. Na akci Desperados Highjump vystoupí v djském setu.

Dalším velkým jménem hudebního programu bude britsko-německý projekt Smash Hifi Live. Breakbeatová dvojice producentů a djů Leeroye Thornhilla a Martena Horgena působí na hudební scéně již několik let a za tuto dobu stihli vystupovat na festivalech po celé Evropě i mimo ní.

Prvně jmenovaný Leeroy Thornhill má za sebou navíc velmi zajímavou kariéru, o čemž svědčí i jeho desetileté působení v legendární skupině The Prodigy, do které vstoupil stejně jako její frontman Keith Flint. V celkovém soundu Smash Hifi je tato skutečnost hodně slyšet, a tak se návštěvníci Highjumpu mohou těšit na pořádnou porci nadupaného break soundu.

Hudebním headlinerem akce bude také tuzemská formace Wohnout. Kapela působící na hudebních podiích od roku 1996 patří mezi stálice tuzemské scény a na Highjump se pop punková kapela vrací po několikaleté odmlce. Další hudební i doprovodný program budou organizátoři postupně zveřejňovat.

Další informace o akci: www.highjump.cz

Facebookový profil: www.facebook.com/cliffdiving.eu/

Reklama

Související témata:

Výběr článků