Hlavní obsah

Orlovský dům kultury oslavil 40. narozeniny celoměstskou akademií

13. 6. 2011, 20:53
Novinky, Pavel Jaňurek

Dům kultury města Orlové velkolepě oslavil své čtyřicáté narozeniny. Oslavy v květnu vyvrcholily Celoměstskou akademií, na které se představily orlovské školy a školky i kluby, které pod Domem kultury pracují.

Článek

Akademii navštívili představitelé města, zástupci místních škol i široká veřejnost. Nechyběli ani bývalí ředitelé kulturního domu, Miloslav Vříšť a Stela Havlásková, která před čtyřiceti lety uváděla zařízení do provozu.

"Ani jsem se nenadála, že se tady zase ocitnu, ale je to pro mne potěšení. A začátky? To už si musím hodně vzpomínat, ale myslím, že to šlo hladce. Činnost byla bohatá. Jsem rodačka z Orlové, mám tady hodně známých a byla to asi má nejmilejší štace," prozradila Stela Havlásková.

Celoměstská akademie byla zdařilou akcí. Jak uvedla ředitelka Domu kultury města Orlové Šárka Ligocká, příprava byla nesmírně náročná. "Všichni jsme od rána běhali a dolaďovali poslední věci. Výsledek pak viděl asi každý. Děti měly svá vystoupení nacvičená nádherně a nezklamaly. Nedošlo k žádným zádrhelům, ani k tomu, že by nám odešel počítač či světla, což se nám při generálkách stávalo. Celá akademie se tak povedla a to také díky lidem, kteří se o ni od počátku starali," podotkla Ligocká.

Akademií provázela pomyslná archivářka, která diváky seznamovala s milníky v historii kulturního domu. Celou akci pak také moderovala. "Byla to má první zkušenost s mluveným slovem, ale i s prací s tolika lidmi. Teď už můžu říct, že se mi to líbilo a během akademie jsem si už několikrát říkala, co jen budu dělat, až akademie skončí," usmívala se spokojeně moderátorka akademie Barbora Herdová.

Po slavnostním programu byl čas i na výhled do dalšího období. Orlovská radnice si je dobře vědoma postavení tohoto kulturního stánku. Svědčí o tom i investice do rekonstrukce, které zde právě probíhají.

Součástí akademie byla i vernisáž výstavy, která pomocí dobových dokumentů, článků a fotografií mapuje čtyřicet let tohoto zařízení. To vše mohou návštěvníci shlédnout do konce měsíce ve výstavních prostorách Domu kultury.

Reklama

Výběr článků