Mostečtí stolní hokejisté byli v Praze suverénní

Novinky, Tomáš Vítámvás

Semifinále čtrnáctého ročníku Ligy škol v billiard-hockeyi se v Praze odehrálo zcela v režii týmů z Mostecka.

pražské turnaje ve stolním hokeji

Vítězem semifinálové skupiny Čechy se stal výběr 8. ZŠ Most (Baloun, Reisig, Struhovský, Šlégr) těsně následovaný 10. ZŠ Most. Bronz si z Prahy odváží ZŠ Meziboří. Čtvrtým místem i sportovní cestou potvrdila postup do celostátního finále 15. ZŠ Most. Účastnické místo ji zaručoval již předem fakt, že je pořadatelem finále. Až za nimi a za postupovými místy byla klasifikována nejlepší žákovská družstva ostatních oblastí Čech.

Celostátní finále se koná na 15. základní škole v Mostě v sobotu 23. března v rámci United Energy víkendu stolního hokeje. Souboj o republikové medaile se letos ztenčil na souboj Mostecka proti jižní Moravě. Z moravského semifinále si totiž účast ve finálovém turnaji zajistila družstva CVČ Kohoutovice, ZŠ Hrušovany n. J., DDM Boskovice a ZŠ Břeclav Slovácká.

Kromě Ligy škol se v Praze hrál také šprtcový turnaj jednotlivců Roháč Expres. Do Českého poháru byl zařazen jako nejnižší kategorie, přesto přilákal téměř padesát účastníků. Vítězem se stal Jaromír Foltýn jun. z prvoligového celku FS Sokol Stochov-Pečky. Bodovali i Mostečtí. Celkově pátý Vojtěch Jandečka byl nejlepším mladším žákem, desátý Patrik Šlégr vyhrál kategorii starších žáků.

Slabší konkurence v doprovodném turnaji v táhlovém hokeji Chemoplast využil Jakub Hasil a za vítězným Karlem Rackem vybojoval druhé místo.

Výsledky pražských turnajů jednotlivců:

Roháč Expres – billiard-hockey šprtec – Český pohár jednotlivců, kat. Expres: 1. Jaromír Foltýn jun., 2. Petr Navrátil (oba FS Sokol Stochov-Pečky), 3. Karel Racek (Prague NHL), …, 5. Vojtěch Jandečka (BHC 15. ZŠ Most), …, 8. Tomáš Baloun, …, 10. Patrik Šlégr (oba Haluzáci 8. ZŠ Most), …, 12. Martin Potůček (BHC 15. ZŠ Most), 13. David Červený (KSH Celio ZŠ Meziboří), …, 18. Roman Reisig (Old Friends Most), …, 22. Jan Parák, …, 25. Jan Chládek (oba KSH StarColor ZŠ Meziboří), …, 27. Jan Peška (KSH Celio ZŠ Meziboří), …, 30. Jiří Struhovský (Haluzáci 8. ZŠ Most), …, 41. Jaroslav Ritter (BHC 15. ZŠ Most), 42. Jana Šrůmová (KSH Celio ZŠ Meziboří)

Dádina Cup – táhlový hokej Chemoplast – Český pohár jednotlivců, kat. B: 1. Karel Racek (Prague NHL), 2. Jakub Hasil (StarColor Most), 3. Dagmar Lazárková (BHC Vršovice) atd.