Hlavní obsah

Kreativní úterky pro děti i dospělé připravilo poličské muzeum

22. 6. 2020, 12:56
Novinky, Alena Zavoralová

Muzeum v Poličce přichystalo na letní měsíce celou řadu dílniček zaměřených především na tvoření z různých materiálů. Dílničky jsou určeny jak pro děti, tak i pro dospělé. Každé prázdninové úterý tu lze kreativně strávit svůj čas.

Foto: Alena Zavoralová
Článek

Tvoření z hlíny, papíru, malování a zdobení, technika broušení skla – gravírování nebo zachycení pohybu slunce pomocí solarografie a mnoho jiného pro tvořivé duše. Zájemci si v dílnách budou moci vyzkoušet a naučit mnoho krásných tvořivých technik.

První dílna se koná již na konci června, a to v úterý 30. června dopoledne, vyrábět se budou schránky na prázdninové poklady. Už nebudete muset nosit vzpomínky z prázdninových cest po kapsách, ale v ručně vyrobených zdobených schránkách.

Následuje tvoření 7. července, kdy si ti nejmenší vyrobí opravdu netradičního broučka, takového broučkového talismánka z tvrdého papíru a drátků. Proužkáč pestrobarevný, květinka třpytivá, okáč tečkovaný – druh broučka bude jen a jen na jejich fantazii.

Další dílna se koná 14. července odpoledne, kdy objevíte kouzlo solarografie aneb jak lze zachytit pohyb slunce. Zjistíte, na jakém principu solarografie funguje a o co v ní jde. Jak už samotný název napovídá, že jde o fotografování drah pohybu Slunce při dlouhé expoziční době. Ke zhotovení solarografického snímku se používá zařízení zvané camera obscura, k jejíž výrobě postačí i obyčejná plechovka.

V úterý 21. července dopoledne si mohou děti i dospělí vyrobit Květinový zápisník, zdobený sušenými kvítky z místních lokalit. V úterý 28. 7. si vyzkouší oblíbenou a tradiční techniku zdobení skla rytím - tou je gravírování. Pomocí ruční elektrické gravírovací pistole účastníci akce ozdobí vlastním dekorem sklenice a lahve různých velikostí a tvarů, které budou v muzeu připraveny.

Druhý prázdninový měsíc se otevře Zvonivá dílna, a to 4. srpna odpoledne. Přijďte si vyrobit veselou letní dekoraci do bytu, na balkón či pergolu. Formičkami vykrájíte různé tvary, sestavíte si hliněnou zvonkohru svých snů a následně dozdobíte korálky a pírky.

Následovat bude dílna Handmade tašky, na které vdechnete obyčejné plátěné tašce život. Ozdobíte ji podle vlastní fantazie barvami a fixy, přiděláte knoflíky a plstě. Konat se bude 11. srpna.

V úterý 18. srpna se konají hned dvě dílny, a to Obrázky z luštěnin a semínek, kdy z malých zrnek a plodů vytvoříme velká díla. Bude se skládat a lepit a lepit a lepit. Toto je spíše pro děti, kdežto odpoledne se můžete těšit na výrobu Motivačních kartiček pro dospěláky.

Pokud si budete chtít i přes zimu uchovat vůni léta, vyrobte si na Voňavé dílně bylinkový sáček, který provoní váš domov. Namíchat si budete moci směs levandule, máty či vonných olejů. Textilní pytlíčky si poté dozdobíte dle vlastní fantazie. Poslední prázdninová dílna se bude konat v úterý 25. srpna odpoledne.

Dílny se konají ve spolupráci s rodinným centrem MaTami. Každá dílna stojí 50 Kč. Aktuální informace o čase a doporučeném věku účastníků naleznete na www.cbmpolicka.cz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků