Hlavní obsah

Kolín se prodral do čela první korfbalové ligy a je blízko finále

11. 2. 2019, 17:30
Novinky, Jan Pařík

Do vedení jdou v pravou chvíli. Korfbalisté Kolína se po dvou výhrách v dohrávce čtvrtého kola první ligy dostali poprvé v sezoně na první místo tabulky a jsou hodně blízko finálové účasti.

Foto: Jan Pařík

Kolín (v bílém) si v dohrávce čtvrtého kola poradil s Wroclawí (v červeném) i domácím Táborem.

Článek

V Sezimově ústí přehráli hladce polskou Wroclaw a v důležitém utkání zdolali 16:12 i domácí Tábor. Ten naopak prohrou na finále ztratil téměř šanci.

V kompletní tabulce čtyři zápasy před koncem mají kolínští Vembloudi na čele dvoubodový náskok na Náchod a na třetí Brno B už mají tříbodouvou rezervu. V Sezimově Ústí se v neděli čekalo hlavně na to, jak dopadne závěrečný zápas mezi domácím zkušeným celkem a právě Kolínem. První polovina byla vyrovnaná, pak se však obhájce titulu dostal do tempa a díky zlepšené střelbě si odnesl čtyřkošové vítězství. Na postupové pozice ztrácí už šest bodů.

Denisa Čejková (hráčka, Kolín): „Finále ještě úplně definitivní nemáme, ale jsme mu už blízko. Do Sezimova Ústí jsme jeli s tím, že chceme čtyři body. To se nám podařilo, takže jsme spokojení. Proti Táboru jsme nejdřív nehráli podle našich představ, pak jsme se dostali do tempa a druhá půlka už byla lepší. I když pořád to nebylo úplně ideální. Na Wroclawi jde vidět, že její hráči nemají s korfbalem tolik zkušeností. Ale snažili se a hráli bojovně. Nad finále ještě nepřemýšlíme, hlavní je se tam dostat. Soupeře vůbec zatím neřešíme.“

Tábor KC SPŠS - Sport Club Defenders Korfball Wrocław 31:8

Poločas: 11:5. Rozhodčí. Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kášková Zuzana 8, Ziegler Tomáš  7, Horáková Pavla 5 - Gryglewicz Marek 5, Sobkowiak Paweł 2.

Sport Club Defenders Korfball Wrocław - Kolín VKC 5:24

Poločas: 2:11. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Sobkowiak Paweł 2 - Literová Anna 5, Hasnédl Kryštof 3, Kubíček Matěj 3, Čejková Denisa 3.

Tábor KC SPŠS - Kolín VKC 12:16

Poločas: 6:7. Rozhodčí. Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Ambrož Ondřej 4, Horáková Pavla 3, Šteger David 3 - Kubíček Matěj 4, Paďouková Tereza 3.

Tabulka:

1. Kolín               21

2. Náchod           19

3. Brno B             18

4. Prostějov         15

5. Tábor               13

6. Znojmo B         12

7. Wrocław            5

8. Nový Lískovec  4

9. Šenov               1

Reklama

Výběr článků