Hlavní obsah

Díky novému lymfodrenážnímu přístroji odbaví na ostravské poliklinice dvojnásobek pacientů

28. 6. 2017, 15:00
Novinky, Radka Miloševská

Kratší čekací doba a maximálně moderní ošetření čeká na všechny pacienty s otoky z Ostravy a okolí. Poliklinika Agel na Tyršově ulici v centru Ostravy modernizovala své přístrojové vybavení a na úseku lymfodrenáží má k dispozici nový přístroj.

Foto: archiv polikliniky

Díky přístrojové novince odbaví zdravotníci ostravské Polikliniky Agel dvojnásobek pacientů.

Článek

Díky přístrojové novince zdejší zdravotníci odbaví dvojnásobek pacientů a navíc jim nabídnou i moderní terapii na míru podle diagnózy.

Nový dvanáctikanálový lymfodrenážní přístroj s dotykovým displejem je určen konkrétně pro léčbu pacientů s otoky horních i dolních končetin, ať už v rámci prevence, regenerace, u poúrazových stavů, po operacích či po onkologické léčbě. 

„Přístrojová lymfodrenáž je účinná moderní metoda, která pomáhá udržovat a vytvářet vyvážený stav lymfatického systému. Slouží především k redukci otoků, pomáhá při pocitu těžkých a unavených nohou, při potížích s křečovými žilami a při žilních nedostatcích. Skvěle ale napomáhá i detoxikaci organismu, zvýšení obranyschopnosti, zlepšení celulitidy či akné a také zpomalení stárnutí pokožky,“ vyjmenovává Iveta Volná, lymfodrenážní sestra Polikliniky Agel Ostrava.

Specialitou pořízeného modelu je možnost odlišné terapie podle diagnózy pacienta pomocí jednoduchého výběru diagnózy v přednastaveném výčtu v menu přístroje. 

V současné době je většina pacientů polikliniky odesílána na ošetření pomocí přístrojové lymfodrenáže z rehabilitačních či kožních ambulancí. Využít jej ale mohou i zájemci odesílaní od jiných specialistů, nebo také samoplátci.

Reklama

Výběr článků