Článek
Strážníci hledaného zastavili, když jel na kole, muž se však pokusil o útěk. Ten se mu nezdařil a byl předán státní policii. Novinky o jeho pátrání informovaly.
"Komisař sedmatřicetiletého Roberta Gembického viní ze spáchání krádeže vloupáním a porušování domovní svobody," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.
Pachatel v dubnu v Havířově-Prostřední Suché, na ulici U Hřiště, v hotelovém domě rozbil skleněnou výplň a vnikl na recepci. Odcizil finanční hotovost ve výši 55 000 Kč. Poškozením způsobil škodu ve výši 2700 Kč.
V červnu v Havířově v Mánesové ulici v chodbě domu odcizil pánské jízdní kolo v hodnotě 2600 Kč. Tentýž měsíc v areálu společnosti GasControl v Prostřední Suché odcizil jízdní kolo v hodnotě 11 000 Kč. Na začátku července v Havířově v ulici Na vyhlídce přelezl plot u rodinného domu a na pozemku odcizil dvě horská jízdní kola v hodnotě 7500 Kč.
"Pachatel se dopustil přečinů i přesto, že byl v roce 2006 odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Karviné za majetkovou trestnou činnost k souhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání pěti let. Z věznice s ostrahou byl propuštěn v dubnu roku 2011. Na pachatele byl podán na vazební stíhání a soudce návrhu vyhověl," dodala Viačková.
