Hlavní obsah

Brána recyklace se otevírá ve Zlíně

12. 9. 2015, 15:35 • Aktualizováno 14. 9. 2015, 7:33
Novinky, Věra Stojarová

Ve Zlíně bude možné poprvé zhlédnout výstavu o recyklaci odpadů, která se poutavou a interaktivní formou snaží vysvětlit smysl recyklace. Výstava bude umístěna ve 2. podlaží Obchodního Centra Zlín na Kvítkové ulici od 5. října do 20. listopadu. Otevřeno bude pouze v pracovní dny od 8 do 18 hodin.

Foto: Věra Stojarová

pozvánka na akci

Článek

Brána recyklace vznikla v roce 2009 jako přehlídka zajímavých uměleckých děl z odpadového materiálu. Postupem času se však její obsah změnil a nyní jsou zde i recyklované výrobky, se kterými se běžně setkáváme. Na výstavě tak můžete zhlédnout předměty běžné denní potřeby, o kterých většina z nás mnohdy ani netuší, že již prodělávají několikátý recyklační cyklus. V rámci výstavy tak uvidíte, co vše se dá vyrobit ze skla, papíru, plastů nebo nápojového kartonu.

„Jako doprovodný program chystáme pro děti workshopy, na kterých si malí návštěvníci vyrobí zajímavé předměty z různých druhů odpadů. Kdokoliv může na výstavu přijít a přinést materiál, který by se v dílničce použil. Přivítáme nepomačkané PET láhve a kartony od mléka, zbytky látky, papírů, drátky, šroubky, kelímky od jogurtů a další zajímavý materiál do dílničky,“ popsala organizátorka výstavy, Věra Stojarová z Aktivně životem o.p.s.

Vidět můžete například beton s vysokým obsahem drceného skla, misku z dokonale rozpůlené lahve od vína, stavební desky z nápojového kartonu, kolečkové brusle z recyklovaného plastu či originální diáře nebo sešity tenkou červenou nití spojující exponáty výstavy Brána recyklace je reálná možnost jejich zakoupení. Všechny exponáty byly zakoupeny v běžné obchodní síti či na internetu. A to jak v Česku, tak i v různých koutech světa.

Cílem výstavy je poukázat na význam třídění a recyklace odpadů. Recyklované výrobky nejsou žádnou výjimkou, jsou všude kolem nás. Ovšem aby prošly materiály procesem recyklace, je třeba je řádně vytřídit. Na výstavě se můžete také na přehledných informačních panelech dozvědět více o správném nakládání s odpady.

Výstava Brána recyklace je pořádána neziskovou společností EKO-KOM a. s.  Organizátorem akce ve Zlíně je Aktivně životem o.p.s.

Vstupné: 30,- děti, 40,- dospělí, 100,- rodinné

Reklama

Výběr článků