Hlavní obsah

Máte doma kutila? Překvapte jej pod stromečkem dárkem, nad kterým zajásá

23. 11. 2020, 6:12
Novinky, Jana Nesvadbová

Dvě třetiny Čechů se považují za kutily a manuálně zručné jedince. Pokud váš partner patří do této skupiny, máte spektrum možných vánočních dárků pro něj o mnoho bohatší.

Foto: Hornbach

Dílna je pro každého kutila nejenom jeho královstvím, ale i chloubou.

Článek

Poradíme vám, jak připravit nadšenému kutilovi milé překvapení, a ještě rozšířit jeho sbírku potřebného vybavení.

Ať je váš kutil sebepracovitější, největší radost mu nepochybně uděláte něčím, co bude vykonávat práci za něj či mu ušetří alespoň nějaký čas a energii.

Sada pro pokládku dlaždic

Foto: 4Leaders

Parádní pomocník, kterého ocení každý muž. Díky této sadě je pokládka dlaždic nebo obložení zdi hračka a máte jistotu, že dlaždice budou položeny rovně, precizně a rychle. Cena: od 199 Kč/ks

Gola sada pro profesionály

Foto: KOVE Tools

Profesionální kombinovaná gola sada Tona Expert, se kterou pro vás žádný úkol nebude překážkou. Potěší každého kutila, ale vyhoví i profesionálům, díky své kompletní výbavě a ergonomickému provedení. Sada obsahuje 98 dílů nářadí. Cena: 3199 Kč.

Pojízdný box s nářadím

Foto: STARLINE

Tenhle profi parťák obsahuje 7 uzamykatelných zásuvek, ve kterých se skrývá 94 kusů nářadí, jako jsou ráčnové sety, kleště, imbusy, kladiva, šroubováky a klíče. Cena: 7990 Kč

Kufřík s nářadím pro všechny příležitosti

Foto: Fieldmann

Na většinu oprav doma i na chalupě najde zručný kutil potřebné nářadí v kufříku FDG 5014-66R. V bohaté sadě najde tři typy kleští: diagonální, kombinované i instalatérské, se kterými například vymění vodovodní baterii bez poškození její povrchové úpravy. Kufřík obsahuje také ruční pilku se čtyřmi pilovými listy, nechybějí klasičtí pomocníci, jako jsou šroubováky, nastavitelné a imbusové klíče, kladívko, třímetrové měřicí pásmo, vodováha, pilníky či sada bitů s držákem. Cena 1890 Kč.

Sekera profesionálů pro snazší práci

Foto: Hornbach

Jedním z nejpříjemnějších a nejužitečnějších způsobů, jak relaxovat, je štípat dříví. Aby vašemu kutilovi šla práce dobře od ruky, pořiďte mu kvalitní štípací sekeru. Model for_q Profi-Line má silné topůrko vyrobené z kvalitní oceli, které je napevno spojeno s násadou. Tím je zaručeno bezpečné zacházení, ať již pracujete jakkoliv intenzivně. Cena 1099 korun.

Nejlépe chutná jídlo vlastnoručně připravené

Foto: Mountfield

Po práci si každý kutil zaslouží pořádné jídlo. Co si ho vlastnoručně připravit? Plynový gril Char-Broil Convective 440S má všechno, co je k tomu potřeba. Je vybaven čtyřmi hořáky z nerezové oceli s ovládáním výkonu pro každý zvlášť. Boční hořák poslouží k ohřevu omáček, polévek nebo přílohy. Zadní mřížku nad hlavní grilovací plochou využijete snadno pro grilování v mírnějších teplotách nebo pro rozpékání pečiva. Dvoudvéřový odkládací prostor v šasi grilu pomůže uskladnit nejen grilovací příslušenství. Cena 8850 Kč.

Poslech hudby kdykoli a kdekoli

Foto: Audiopro

Poslech hudby je možné si dopřát i mimo dílnu s malým, přenosným reproduktorem Polk Boom Bit, jenž lze pomocí spony připnout na oblečení. Repráček nabízí kvalitní, a hlavně bezpečný poslech hudby, díky tomu kromě hudby vnímáte i okolí. Má rovněž vestavěný mikrofon pro hands-free volání. Reproduktor se připojuje přes Bluetooth a má dosah až 9 metrů. Pevná konstrukce je odolná proti otřesům a prachu. Výdrž baterie je průměrně 3 hodiny. Váží pouhých 35 gramů a dobíjí se pomocí vestavného USB konektoru. Cena 569 Kč.

Pro chvíle odpočinku - kniha

Foto: Univerzum

Hezkým dárkem pro chvíle odpočinku může být Velká kniha o dřevě od výtvarníka Martina Patřičného. Ojedinělá kniha se věnuje dřevu ze všech možných aspektů – od praktického využití přes jeho symboliku až po význam v umění. Obsahuje profily zhruba padesáti dřevin (včetně málo známých a exotických druhů), které doprovází spousta unikátních barevných fotografií. Má 272 stran, cena činí 599 Kč.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků