Hlavní obsah

Ukrajinci na Krymu zničili ruský taktický bombardér

Saki

Drony ukrajinských operátorů zničily ruský taktický bombardér Su-24M na letecké základně Saki na okupovaném Krymu. Oznámilo to ukrajinské Centrum speciálních operací Národní gardy.

Záběry z úderu ukrajinských dronů na ruské vojenské letiště SakiVideo: Oleksandr Pivnenko/Facebook

Článek

„Úspěšnou operaci provedli bojoví potápěči Centra speciálních operací Národní gardy „Omega“. Po identifikaci aktuálního cíle bylo provedeno pečlivé plánování úderu,“ uvedl velitel jednotky Oleksandr Pivnenko na Facebooku.

Letoun se zrovna připravoval na bojový let s cílem provést další údery na území Ukrajiny, když na něj zaútočily bezpilotní letouny. „První dron mířil na nos bombardéru, druhý zasáhl palivové nádrže, čímž definitivně způsobil jeho zničení,“ doplnil Pivnenko.

Úder podle velitele svědčí o pokrocích ukrajinské Národní gardy, která tak rozšiřuje schopnosti v nasazování sebevražedných dronů ve „značné operační hloubce“.

Nadzvukový letoun Su-24M v ruském letectvu slouží jako taktický bombardér s dosahem až 2700 kilometrů, jeho posádku tvoří pilot a důstojník zbraňových systémů. Letoun může nést až 8000 kilogramů různých druhů pum a střel.

Výběr článků

Načítám