Hlavní obsah

Ukrajinský ministr obrany Reznikov končí, nahradil ho Budanov

5. 2. 2023, 21:14 • Aktualizováno 5. 2. 2023, 21:17

Oleksij Reznikov končí podle agentury Reuters jako ukrajinský ministr obrany. Střídá ho dosavadní náčelník vojenské rozvědky Kyrylo Budanov. Reznikov, jehož úřad nedávno zasáhl korupční skandál, převezme jinou funkci v ukrajinské vládě.

Foto: Julie Sebadelha, Reuters

Nyní už bývalý ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov

Článek

K výměně na klíčovém ministerském postu dochází v kritickém období, kdy se očekává rozsáhlá ruská ofenziva.

„Válka diktuje změny v personální politice,“ napsal k výměně na Telegramu šéf poslanců vládní strany Sluha národa Davyd Arachamija.

Zelenskyj přiznal obtížnou situaci Bachmutu, Vuhledaru a Lymanu

Válka na Ukrajině

„Doba a okolnosti vyžadují posílení a přeskupení… Nepřítel se připravuje na ofenzivu. My se připravujeme na to, abychom se bránili,“ podotkl také.

O tom, v jaké fázi se teď boje nachází, svědčí i dnešní slova ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, podle něhož jsou bitvy na ukrajinském Doněcku tuhé a situace velmi složitá.

Foto: Ukrajinské ministerstvo obrany

Generálmajor Kyrylo Budanov, nový ministr obrany

Rusko podle něj zesiluje tlak, aby odčinilo porážky z loňského roku. „Ale ať je to jakkoli těžké a ať je tlak sebevětší, musíme vydržet… Nemáme jinou možnost, než se bránit a vyhrát,“ podotkl Zelenskyj.

Dnes šestapadesátiletý Reznikov se funkce ministra obrany ujal v listopadu 2021, tedy jen pár měsíců před ruským útokem z února loňského roku.

Putin slíbil, že Zelenského nezabije, tvrdí Bennett

Válka na Ukrajině

Reklama

Výběr článků