Hlavní obsah

S nadsázkou o sobě říká, že je Marek Prchal v sukni. Čerstvá maminka dává nahlédnout do zákulisí politické scény

30. 11. 2022, 7:30

Pohybuje se na pozadí politické scény. Věnuje se tvorbě kampaní, a to především jejich kreativním částem, od copywritingu až po grafické zpracování. S nadsázkou o sobě říká, že je Marek Prchal v sukni. Svoji práci miluje, hlavně její dynamiku a tým lidí, ve kterém se pohybuje. Pozvání do podcastu Po mateřských stopách tentokrát přijala čerstvá maminka a markeťačka Žaneta.

Foto: Adobe Stock, Novinky

Ilustrační foto

Článek
V DNEŠNÍM DÍLE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE:
  • Co je na práci v politice nejzajímavější (8:56)
  • Jak je to s návratem po mateřské do práce (17:52)
  • O ženách v politice a kolem ní (31:57)
  • Jak může preeklampsie zničit volby (46:04)

Žaneta se zabývá kreativitou v politickém marketingu. „Je to velmi dynamická práce, moc mě baví. Každý den je jiný, pestrý a stále proměnlivý. Je to taková akce reakce, není to pro každého, ale mě akce vždycky bavila,“ říká v úvodu rozhovoru.

„Pracuje se s velkou škálou lidí, každý je jiný, a to je vlastně ten váš produkt, který prodáváte. Nejsou to tenisky, které vyrobíte, nějak vypadají a nějakou dobu jsou na trhu. Ale každý den se potýkáte s tím, že se něco událo. Vy informace přijímáte a musíte je umět zpracovat a prodat ven,“ vysvětluje detailněji svou pracovní náplň.

Výhodou její práce je, že se většina dá zvládnout z domova. I proto se rozhodla kvůli mateřství nekončit a po krátké pauze pokračovat dál, na rodičovské zůstal s miminkem muž. Dnes dítě občas hlídá chůva. Žaneta se v rozhovoru rozpovídá o dlouhém hledání vhodného řešení i o chybách v nynějším systému, které by si zasloužily více pozornosti.

Ženy by měly zapracovat na vlastní sebehodnotě, nabádá lektorka

„Když jste OSVČ, tak se systém domnívá, že sedíte na hroudě zlata. Tudíž mateřská pro vás není zřejmě důležitá. Za sebe říkám, že je to ostudné. Snažím se cpát do hlav politiků, že by to stálo za větší revizi.“

Žaneta o sobě tvrdí, že jí mateřství vneslo do duše klid. Dříve bývala větší nervák a nedokázala tak dobře přijímat kritiku, jako je tomu dnes. Přesto se najdou témata, která ji dokážou lehce rozčarovat.

„Ve Sněmovně se řeší mnoho témat, která se dotýkají žen. Pokud tam budeme mít jenom mužské zástupce, tak se sami ochuzujeme, bude tam chybět ten ženský element. Ve Sněmovně potřebujeme pestrou paletu zástupců,“ tvrdí ze své pozice Žaneta.

Povídání o ženách na pozadí politické scény, o rodinné politice i o tom, co ve vás může nastartovat mateřství, si můžete pustit v přehrávači v úvodu článku.

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz.

Poslouchejte každou středu na Novinky.cz, Podcasty.cz, Spotify, Apple Podcasts nebo jiné oblíbené podcastové aplikaci.

Také nás můžete sledovat na Instagramu.

Poslechněte si také naše další podcasty:

Reklama

Výběr článků