Článek
Matthew, který se narodil v bilingvní rodině, žil do 6 let ve Velké Británií, kde začal s hrou na flétnu. A od té doby, co žije v Česku, k tomu přidal i hru na klarinet a klavír a také zpěv. Na rozdíl od jazykové výbavy však hudební zaměření nepodědil od svých rodičů.
„Možná to mám po svém pradědečkovi nebo posloucháním hudby už od mala,“ zmínil Novinkám čtrnáctiletý Matthew s tím, že hudbě, která mu přináší radost, se jinak v rodině nikdo nevěnuje. „Přemýšlím o sólové kariéře na jeden z mých hudebních nástrojů, chtěl bych hrát v orchestru nebo se i stát dirigentem,“ doplnil své plány do budoucna.
Svému cíli jde čile naproti. Podstatnou část volného času věnuje cvičení.
„Rozkládám si to po celý týden, celkově cvičím asi čtyři hodiny denně. O víkendu pak cvičím i déle. Je náročné cvičit na všechny tři nástroje a někdy s tím mám potíže, například bych neměl trénovat klarinet před cvičením na zobcovou flétnu kvůli nátisku,“ přiblížil student olomouckého gymnázia s tím, že přitom nezanedbává ani náročné studium.

Matt trénuje i čtyři hodiny denně na všechny nástroje.
Už ve svém mladém věku se mu píle vyplácí. Matthew sbírá ocenění v Česku a zejména v zahraničí. S hrou na klavír, klarinet i zobcovou flétnou uspěl například v Izraeli, v Rusku či v Itálii. A na začátku tohoto roku k nim přidal i cenu Zlatý oříšek pro aktivní a nadané děti.
„Je to pro mě další zkušenost, které si moc vážím. Beru to jako velký úspěch a inspiraci, že jsem mohl soutěžit s tolika nadanými dětmi,“ zmínil k ocenění.
Hlavní oporu ve svém zaměření Matthew nachází u maminky. „Moje největší fanynka je moje maminka, která mě ve všem podporuje a je ráda, že jsem úspěšný a že mě to hlavně baví,“ dodal s tím, že se už nyní připravuje na další metu v podobě mezinárodní soutěže pro hráče na zobcovou flétnu, která se příští rok uskuteční v Amsterdamu.