Hlavní obsah

Zemřela herečka Diana Riggová. Jediná bondgirl, kterou si agent 007 vzal

10. 9. 2020, 17:00

Ve věku 82 let zemřela ve čtvrtek britská filmová, televizní a divadelní herečka Diana Riggová. S odvoláním na jejího agenta o tom informovala zpravodajská stanice BBC. Riggová si v 60. letech zahrála bondgirl ve filmu Ve službách Jejího Veličenstva a v nedávné době i lady Olennu v seriálu Hra o trůny.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Diana RiggováVideo: Reuters

 
Článek

„Zemřela pokojně dnes ráno. Byla doma se svou rodinou, která požádala v této těžké době o soukromí," sdělil zástupce Riggové. Hereččina dcera uvedla, že její matka zemřela na rakovinu, kterou jí diagnostikovali letos v březnu.

Foto: Evan Agostini, ČTK/AP

Diana Riggová na snímku z roku 2018

Riggová si v roce 1969 zahrála bondgirl Tracy v jediném filmu, ve kterém neohroženého agenta 007 ztvárnil George Lazenby. Snímek Ve službách Jejího Veličenstva je také jediná bondovka, ve které si Bond nakonec bondgirl vezme za ženu. V 60. letech hrála Riggová také tajnou agentku v seriálu The Avengers (Mstitelé).

Foto: Bob Dear, ČTK/AP

Diana Riggová a George Lazenby v roce 1969

V poslední době se Riggová proslavila především rolí v populárním fantasy seriálu Hra o trůny, kde ztvárnila roli šlechtičny Olenny Tyrellové, známé také jako Královna trnů.

Foto: Bob Dear, ČTK/AP

Diana Riggováv roce 1967

Foto: Bob Dear, ČTK/AP

Diana Riggová a Anthony Hopkins na snímku z roku 1972

Reklama

Výběr článků