Hlavní obsah

Tata Bojs mají singl, v březnu pokřtí album ve velkém stylu

11. 6. 2020, 9:49
Novinky, Stanislav Dvořák

Tata Bojs pilně pracují na novém albu a křest pojmou ve velkém stylu 31. března 2021 v hale O2 Universum. Vstupenky se prodávají v síti Ticketmaster.

Tata Bojs: Zvony

 
Článek

Známá pražská partička vydává první singl z alba, které by mělo vyjít na podzim. Písnička Zvony vyšla s lyric videem z domácí produkce rodiny Huňátových.

„Jako první jsme chtěli pustit ven spíš hybnější tanečnější písničku, která může pro někoho znít možná trochu překvapivě, ale pořád máme pocit, že to jsou Tata Bojs,“ vysvětluje výběr prvního singlu Milan Cais, který zároveň přiznává, že při rozhodování, kterou píseň zveřejnit jako první, hrály určitou roli i nadšené reakce fanoušků v rámci loňského mini turné Křest & Test, kde skladba – společně s dalšími dvěma novými písněmi Minoritní a Velký třesk – poprvé zazněla naživo a kapela byla z jejího vřelého přijetí „opravdu mile překvapená, až lehce opařená“.

Foto: Salim Issa

Tata Bojs

„Vždycky mě lákalo zkusit někdy při psaní textu použít klasický dadaistický postup. Když jsme tedy jeli na první soustředění k nové desce, skoupil jsem na pumpě všechny noviny. Po večerech jsme z nich vystřihovali různé titulky a lepili je na kartičky. Potom jsem je všechny nafotil, zvlášť i v některých kombinacích, po soustředění rozeslal klukům a nechal to spát. Později, když Milan psal text písničky Zvony, v této ‚nádobě‘ zalovil a použil, co se mu hodilo. Původní lístečky s novinovými výstřižky jsem použil teď na jaře, když jsem doma s rodinou dělal lyric video k písničce. Kruh se tím uzavřel,“ říká Mardoša k textu.

RECENZE: Bourák protančí sudetským panoptikem a zapomene, co chtěl říct

Filmy a seriály

„Ta absurdnost některých slovních spojení pro mě byla hodně inspirativní, a i když na celkové ploše textu jich není tolik, dávají mu důležitou ingredienci a protože to je vystříhané z novin koupených nedávno, i určitý přídech aktuálnosti,“ dodal Cais.

Ještě letos bychom se měli dočkat desátého řadového alba ”tatáčů”.

„Jako velmi důležitá se začíná jevit číslovka deset, která nám přijde jako pomyslná červená přerušovaná nitka. Krom toho, že to bude naše desáté řadové album, to nyní vypadá, že bude mít deset písniček plus jedno outro. Album zároveň vyjde na konci druhé dekády a následné turné stavíme tak, aby mělo deset zastávek plus závěrečný koncert v O2 Universum, takže desítka tam přirozeně figuruje ve více úrovních,“ řekl Cais.

HBO stáhlo film Jih proti severu, podle firmy je rasistický

Filmy a seriály

„Čtyři písničky, z nichž tři jsme už hráli na prosincových koncertech, jsme nahráli v únoru ve studiu. Během coronadoby je Milan s Dušanem dotáhli - zpěvy, mix, atd. Nyní tedy pracujeme na zbylých šesti. Asi čtyři z nich mají už docela jasné kontury. Hudebních motivů i textů máme nyní dost, teď to ještě musíme ‚nějak‘ pospojovat,“ uzavřel Mardoša.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků