Hlavní obsah

Springsteenovi se podařilo podesáté dobýt britskou hitparádu, překonal Jacksona

20. 1. 2014, 16:10
Novinky, Stanislav Dvořák

Popularita amerického rockera Bruce Springsteena je snad ještě větší, než se zdálo. Letos má už podesáté album na první příčce britské hitparády, čímž dokonce překonal Michaela Jacksona a skupinu ABBA, uvedla BBC.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Springsteenův E Street Band při vystoupení v Praze

Článek

Deska High Hopes má obrovský komerční úspěch - šla přímo na první místo hitparády a sesadila zpěvačku Ellie Gouldingovou. Mít desetkrát album „číslo jedna“ se jen tak někomu nepodaří, zvládli to The Rolling Stones a U2. Více alb na vrcholu už měli jedině Beatles, Elvis Presley, Robbie Williams a Madonna. Na nové desce se podíleli i Clarence Clemons a Danny Federici, dva Springsteenovi věrní hudební souputníci, kteří v nedávné minulosti zemřeli.

Současná razance Springsteenova tažení albovými hitparádami je samozřejmě posílena i tím, že ho poslouchá hlavně starší generace, která je ochotná desky kupovat. Odhaduje se, že Springsteen celkem prodal přes 120 miliónů alb.

Notoricky známé jsou desky Born in the U.S.A. a Born to Run, z nichž pocházejí mnohé stadiónové hity. Vydává ale i zajímavé folkové desky, které se na stadióny nehodí a ukazují jeho odlišnou stránku - zálibu ve venkovských kapelách a přírodě. Ovlivnil ho rock, blues, folk i country.

Reklama

Výběr článků