Hlavní obsah

Režisér Cameron za Avatar převezme Cenu Harolda Lloyda

2. 2. 2011, 10:30 – Washington

Režisér James Cameron se stane prvním nositelem Ceny Harolda Lloyda za mimořádné využívání technologie 3D ve filmovém umění. Cenu za snímek Avatar převezme 9. února v čínském divadle Grauman v Hollywoodu, napsal server hollywoodreporter.com.

Upoutávka na film Avatar Video: Avatar

 
Článek

"James Cameron ztělesňuje vizi Harolda Lloyda. Vzhledem k Avatarovi a jeho zanícení pro tvorbu v 3D je jen příznačné, že je i prvním nositelem této prestižní ceny," uvedla podle serveru hollywoodreporter.com Suzanne Lloydová, která je vnučkou průkopníka 3D filmování Harolda Lloyda a zároveň předsedkyní společnosti nesoucí jeho jméno.

Avatar vstoupil do historie

Snímek Avatar nade vší pochybnost vstoupil do historie filmového světa. S tržbou více než 2,7 miliardy dolarů (asi 46,87 miliardy korun) se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob. Američan Lloyd (1893-1971) se jako autor, herec, režisér a producent podílel na více než 200 filmech.

Jeho archív obsahuje více než 250 tisíc stereoskopických 3D fotografií hvězd Hollywoodu i nejrůznějších míst. James Cameron, narozený roku 1954 v Kanadě, je považován za jednoho z nejvlivnějších filmařů Hollywoodu. Na svém kontě má kromě Avatara i Titanik a další veleúspěšné a dodnes respektované filmy - například pro Arnolda Schwarzeneggera stvořil postavu Terminátora či druhým dílem pokračoval v boji s mimozemskými Vetřelci. Cameron s oblibou zkouší nové technické možnosti při vytváření trikových scén a jeho filmy jsou vždy vizuálně opulentní.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků