Hlavní obsah

Nová CD - Dan Bárta & Robert Balzar Trio, Jamiroquai i The Big Four

3. 11. 2010, 6:01

Mezi hudebními novinkami tohoto týdne najdete společné album Dana Bárty a Robert Balzar Tria s názvem Theyories, po delší době vydává album britská kapela Jamiroquai a nazvala ho Rock Dust Light Star, druhou jazzovou lahůdkou tohoto podzimu je bezesporu album In Between Erika Truffaze.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová CD

Článek

Dan Bárta & Robert Balzar Trio: Theyories

Robert Balzar Trio patří mezi nejrespektovanější české jazzové soubory, kromě toho je také nedílnou součástí koncertní skupiny Dana Bárty Illustratosphere. Bylo jen otázkou času, kdy se tyto dvě přední tuzemské hudební veličiny pustí do samostatného projektu společně. V roce 2002 dali dohromady čistě akustický projekt nazvaný jednoduše Dan Bárta a Robert Balzar trio. Deska Theyories je jejich prvním společným albem. Nahrávka vznikla v New Yorku pod vedením Jamese Farbera.

A jaké skladby se na novince objeví? Jde o jedenáct coververzí předních světových interpretů jako například Police, Björk, Simply Red, Jamiroquai či AC/DC.

Panther

Jamiroquai: Rock Dust Light Star

Britská multižánrová kapela Jamiroquai, která ve své tvorbě kombinuje acid jazz, funk, soul a disco přichází po pěti letech s novým studiovým albem nazvaným Rock, Dust, Light, Star. Pilotním singlem se stala skladba White Knuckle Ride.

V pořadí sedmé studiové album Jamiroquai bylo natočené celé s živými nástroji a kapela použila jen naprosté minimum počítačových efektů. “Všechno na této desce je natočeno živě. Je to opravdová nahrávka kapely. Poslední album bylo sice fantastické, ale jako celek znělo hodně sterilně. Tentokrát jsme na desce chtěli zachytit atmosféru našich živých koncertů,“ uvádí ke vzniku nové desky frontman kapely Jay Kay.

Universal

Erik Truffaz: In Between

Jazzový trumpnetista Erik Truffaz patří mezi nejvýznamnější hudebníky žánru. Zhruba po dvou letech, které uplynuly od vydání úspěšné desky Rendez-Vous, se tento švýcarský rodák hlásí s další výjimečnou deskou. Album nazvané In Between přináší devět nových písní, na kterých se s Truffazem autorsky podílel jeho osvědčený team, tedy Benoît Corboz, Marc Erbetta a Marcello Giuliani. Desátou písní do počtu je pak skladba Dirge, která pochází z pera Boba Dylana.

Nahrávku In Between podpořila svým krásným zpěvem i mladá švýcarská zpěvačka Sophie Hungerová, která je na desce ke slyšení na dvou písních, a to v pilotním singlu alba In Between a v pohodové skladbě Let Me Go!, kterou napsala Sophie společně s Truffazem.

EMI

Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax: The Big Four Live From Sofia, Bulgaria

Vánoce v létě – to nepochybně letos v červu zažívali příznivci metalové hudby, kteří navštívili festival Sonisphere v Sofii. V jeden den na jednom pódiu se sešli legendy žánru Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax. Vyprodanou show The Big Four sledovali navíc ještě diváci v 550 vybraných kinech po celém světě.

Ten kdo neměl možnost koncert vidět v přímém přenosu a patří mezi fandy tvrdší muziky, jistě vděčně sáhne po kompletu s názvem The Big Four Live From Sofia. Na dvou DVD discích najde nezkrácená vystoupení všech čtyř kapel, ale i mnoha záběrů ze zákulisí a exkluzivních rozhovorů.

Stejný obsah najdeme i na plánovaném Blu-Ray. Náročnější či skalní fanoušci metalu jistě nepohrdnou speciálním super deluxe boxem, který bude obsahovat nejen zmiňovaná dvě DVD, ale i pět CD s kompletním záznamem všech čtyř kapel, dále speciální booklet, plakát, fotku každé kapely a trsátko.

Universal

Bryan Adams: Bare Bones

Bare Bones, živé album kanadského písničkáře Bryana Adamse, bylo natočeno během několika koncertů na jaře letošního roku, kdy Adams dojížděl svou Bare Bones Tour. Toto turné začalo již v roce 2008 a bylo takovým malým experimentem. Bryan se totiž na něj vydal úplně sám jen s kytarou, klavírem a harmonikou. “Vlastně všechny moje hity vznikly stejně. Seděl jsem někde v nějaké místnosti s kytarou a zapisoval jsem si noty. Následně jsme skladby natočili s kapelou. Do projektu MTV Unplugged jsem nikdy nedokázal vidět své písně v jiném světle a dokázat je i jinak podat publiku,“ uvedl k celému projektu sám hudebník

Do výběru finálního tracklistu zapojil písničkář i své fanoušky kteří o svých oblíbených skladbách hlasovali na jeho internetových stránkách a přes jeho Twitter. Deska nakonec přináší dvacet skladeb, které tvoří průřez kariéry tohoto rockera.

Universal

Reklama

Související témata:

Výběr článků