Hlavní obsah

Nejlepším filmem roku je podle americké kritiky drama bratří Coenů

6. 1. 2014, 8:41

Nejlepším filmem loňského roku je podle názoru americké Národní společnosti filmových kritiků (NSFC) hudební drama Inside Llewyn Davis (V kůži Llewyna Davise) bratrů Joela a Ethana Coenových.

Foto: Blue Sky Film

Oscar Isaac ve filmu bratří Coenů Inside Llewyn Davis.

Článek

Kritici o tom rozhodli při svém sobotním hlasování, jehož výsledky zveřejnili na internetových stránkách. V dalších kategoriích bodovaly například snímky Jasmíniny slzy, Adelin život či Před půlnocí.

O vítězích letos hlasovalo 56 vybraných členů NSFC. Film Inside Llewyn Davis získal kromě ocenění za nejlepší film i cenu za režii, kameru a za hlavní herecký výkon pro Oscara Isaaca. Cenu za scénář kritici přiřkli filmu Před půlnocí Richarda Linklatera, nejlepším zahraničním snímkem se stal Adelin život, vítěz festivalu v Cannes.

V hereckých kategoriích bodovaly Cate Blanchettová za hlavní roli v posledním filmu Woodyho Allena Jasmíniny slzy, Jennifer Lawrenceová za vedlejší roli ve snímku Špinavý trik a James Franco za vedlejší roli v thrilleru Spring Breakers. Ceny amerických kritiků jsou jedním z ukazatelů, které pomáhají odhadnout favority před blížícím se rozdílením Zlatých glóbů a Oscarů.

Reklama

Výběr článků