Hlavní obsah

Královny popu vzpomenou na Karla Gotta

30. 1. 2020, 17:20
Právo, jaš

Podvacáté se letos uskuteční koncert Královny popu. Odehraje se v pražském Hudebním divadle Karlín 17. června a zazní na něm největší hity přítomných zpěvaček, písničky z filmů a muzikálů a na závěr dojde i na hold Karlu Gottovi.

Foto: soukromý archiv

Na koncertě Královny popu vystoupí i Ewa Farna.

Článek

„Český slavík Karel Gott vystoupil na naší show několikrát. Na Karlštejně v premiéře představil duet s Martinou Balogovou a na Vánočních Královnách 2006 zazpíval hity Stokrát chválím čas a Jsou svátky. Byl také moderátorem, kdy ve Státní opeře Praha na scénu uvedl kolegyni Helenu Vondráčkovou. Do Královen se vrátil ještě v roce 2013 na počest hitmakera Karla Svobody,“ vysvětlil producent akce Sidovský

Pozvání na koncert přijaly Ewa Farna, Monika Absolonová, Ilona Csáková, Markéta Konvičková, Leona Machálková a Helena Vondráčková. Muzikálovým hostem bude držitelka ceny Thálie a vítězka soutěže Tvoje tvář má známý hlas Hana Holišová.

Mezi Královny poprvé zavítá také pětinásobná zlatá slavice Naďa Urbánková s hitem Závidím a zpívající herečka Jitka Molavcová. Zpěvačky v duetech a společných písních doprovodí Václav Noid Bárta a 4 Tenoři (Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo).

„Show je typická písněmi připravenými speciálně jen pro tuto příležitost. Jednou z nich bude slavný hit Karla Svobody Lásko má já stůňu. Vůbec poprvé jej zazpívá původní filmová interpretka Helena Vondráčková s Leonou Machálkovou, Monikou Absolonovou a Hanou Holišovou. Všechny přitom slavná píseň spojuje. Machálková proslavila její cover verzi, Absolonová hrála Elišku v Hudebním divadle Karlín a Holišová píseň zpívá v muzikálu Noc na Karlštejně přímo na stejnojmenném hradě,“ prozradil producent Janis Sidovský zajímavosti letošního programu.

Gottovy ostatky už jsou pohřbené. Podívejte se, kam můžete přijít zapálit svíčku

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků