Hlavní obsah

Kapela Zuby nehty točila v San Francisku

9. 6. 2021, 11:30
Právo, jaš, kul

Dámská punkrocková kapela Zuby nehty se vydala do San Franciska. V novém videu ji vyvezl za oceán režisér Jakub „Cermaque“ Čermák. Skladba pochází z nového alba Srdce ven. Videoklip San Francisco je zároveň pozvánkou na speciální koncert, který se koná v úterý 15. června v pražském klubu Kaštan. Kapela na něm zahraje i všech nových třináct skladeb.

Zuby nehty v klipu k písni San FranciscoVideo: Indies Scope

 
Článek

Od posledního řadového alba Kusy uplynulo sedm let a dámská kapela Zuby nehty v dubnu představila srdcové album obsahující třináct nových autorských písní. „Už se moc těšíme, až ty tepající novinky představíme naživo,“ sděluje Marka Míková.

Zuby nehty jsou nezaměnitelné nejen v textech, ale i v rockových beatech, které hnětou folkové melodie s punkovým feelingem do originálního tvaru. Stejně tak má svůj jasně rozpoznatelný rukopis režisér a tvůrce videoklipu Jakub Čermák.

„Hudbu Zuby nehtů poslouchám odmalička, takže když se mi holky ozvaly, že by ode mě chtěly klip, byl to vlastně splněný sen. Tak jsem se ho rovnou rozhodnul jako sen ztvárnit. Hned, jak jsem skladbu San Francisco slyšel, začaly mi vyskakovat obrazy,“ řekl.

Foto: Martin Šmíd

Skupina Zuby nehty vydává nové album.

„Ve Frisku jsem v osmnácti strávil důležitý týden v rámci jednoho dlouhého tuláckého léta. Ale mám ho v mlze. Opravdu jsem stál v City Lights a třásl si pazourem s Lawrencem Ferlinghettim? Opravdu jsem plachtil pod Golden Gate a hrál na ulici s krišňákama na Market Street? Opravdu měděný koník vyplakal velrybu? Nedávno mi bylo pětatřicet a vše se mi v paměti proplétá jako starci sedícímu nad burritem v mexickým non stopu. Asi proto se mi na nostalgickou píseň Marky Míkové tak pěkně ladilo. Promísil jsem své sny s jejími a pokusil se vyprávět o San Francisku, jaké nikdy doopravdy nebylo, a přesto si ho právě takhle mnozí pamatujeme. San Francisco ze sna, které je skutečnější než sen,“ dodal.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků