Článek
Byla pro vás role svobodnější než hrát pravidly svázanou princeznu?
Princeznu jsem nikdy nehrála, a tak nemám srovnání. Má postava je pozitivní a klidná. Jejím úkolem je pečovat o princeznu Stellu, k níž má až takový sesterský vztah. Pohádku jsem natáčela poprvé. Jako komorná jsem sice neměla šermířské scény ani kaskadérské kousky, ale zjistila jsem, že hrát v pohádkovém příběhu mě opravdu baví.
Nejsou pohádky náročné například tím, kolik času strávíte v kostymérně?
Hrát v těžkém kostýmu ve čtyřicetistupňovém horku sice není žádná hitparáda, ale není to nic, co by mi natáčení znepříjemňovalo. Točit pohádku je krásné už jen třeba tím, že se pohybujete v nádherném prostředí. Točili jsme na mnoha zámcích, například v Opočně nebo Náchodě, a dostali jsme se i do míst, kam se člověk běžně nepodívá.
Filmová princezna s tváří Emy Businské trpí vzácnou nemocí, kvůli níž se každý den probouzí v jiném těle. Která odlišná identita by zlákala vás?
Neláká mě být někým jiným. Čistě ze zvědavosti by mě ale zajímal jeden den v kůži hollywoodské hvězdy. Chtěla bych zjistit, jestli třeba může jen tak jít vynést odpadky. Taky bych si klidně vyzkoušela, jaké to je být chlap.
Pohádka reflektuje smutnou skutečnost dnešní doby, totiž že bývá obtížné být sám sebou. Jak moc se s tím ztotožňujete?
Důraz pohádky na sebelásku a sebeúctu se mi moc líbí. Je důležité, aby člověk nedělal věci, které nechce, jen proto, že je po něm vyžaduje okolí.
Souvisí to i s poselstvím o nezdravém vztahu rodičů k dětem, které je často nutí, aby byly někým jiným. Výchova má být o vzájemném naslouchání a respektu.
Herečkou jste už od dětství, kdy jste se objevila v seriálu Ranč U Zelené sedmy. Bylo tenkrát hraní vaším snem, nebo spíš projekcí ambicí rodičů?
První reklamy jsem točila, když mi bylo asi šest let. Tehdy to byl nápad mé maminky, která si řekla, že jsem tak trochu komediant a mám roztomilý obličej.
Přihlásila mě do castingových agentur, aniž by tušila, že se to tak rozjede. Po vzoru sestry jsem pak začala chodit do dramatického kroužku. Jednou tam přišli lidé z České televize, aby obsadili dětské role právě v Ranči.





