Hlavní obsah

Jak být matkou a nezbláznit se? Odpověď hledá nová česká komedie

15. 7. 2020, 12:41
Právo, míš

Na otázku z titulku článku bude v létě hledat odpověď režisér Vojtěch Moravec společně s hereckou partou, jíž vévodí Hana Vagnerová, Sandra Nováková, Petra Hřebíčková a Gabriela Marcinková. Jejich protějšky budou hrát v romantické komedii Matky Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka a Václav Neužil.

Foto: Bontonfilm

Hana Vagnerová jako hlavní hrdinka.

Článek

Scénář Matek napsala Vanda Zaplatílková Hutařová společně se Sandrou Novákovou. „Obě jsou ve věku hlavních hrdinek, obě mají děti, obě ví, jaké to je, porodit a nezbláznit se z toho, obě jsou vtipné. Myslím, že ve scénáři tohle všechno je,“ říká režisér Moravec. Sám je otcem a režírovat bude i vlastní manželku Sandru Novákovou.

„Naštěstí jsem celý život obklopena malými dětmi, takže mě nabídka role novopečené maminky nevyděsila,“ říká Vagnerová, která jako jediná z hlavního tvůrčího týmu děti nemá. „Ostatně i má postava se sama s mateřstvím teprve sžívá a zjišťuje, že veškeré její přípravy se ani vzdáleně nedají srovnat s realitou.“

Film Matky chce být o ženách v nejlepších letech, které jsou elegantní, sebevědomé, chytré, užívají si a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. A k tomu všemu se starají o děti nebo je právě porodily, případně jsou těhotné.

Ústřední postavou je Sára s tváří Hany Vagnerové, která se jako úplně čerstvá matka chystá napsat knihu, ale představovala si to celé jednodušší. Petra Hřebíčková představuje trochu snobskou, zato dost osamělou Hedviku.

Její manžel workoholik je doma jen zřídka. Sandra Nováková jako Zuzana je po rozchodu bez peněz, je upracovaná a uhoněná matka dvou sígrů. A nakonec Gabriela Marcinková jako Eliška, která má skvělého kluka, naprosto nesnesitelné rodiče, je těhotná a pořád zvrací.

Uvedení do kin je v plánu 26. listopadu letošního roku.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků