Hlavní obsah

Česká televize mění zahraniční zpravodaje

3. 8. 2012, 17:29
Právo, jp

Česká televize letos v létě vymění šest stálých zahraničních zpravodajů - v Belgii, Spojených státech, Německu, Polsku, Rusku a na Slovensku. Důvodem je uplynutí standardního čtyřletého období, objektivní potřeby redakce zpravodajství případně subjektivní důvody jednotlivých reportérů.

Foto: Archiv České televize

Pavla Vondru v Moskvě nahradí od 1. září Miroslav Karas, který opouští svůj post v Polsku.

Článek

Evu Pláničkovou po třech letech v Berlíně nahradil od 1. července Martin Jonáš. Nástupcem Evy Hrnčířové se od 1. září stane Bohumil Vostal. Olgu Bakovou v Bratislavě vystřídá od 1. září David Miřejovský. Pavla Vondru v Moskvě nahradí od 1. září Miroslav Karas, který opouští svůj post v Polsku.

Zpravodajem ve Varšavě se ve stejnou dobu stane Josef Pazderka, který působil jako stálý zpravodaj v Moskvě. K závěru roku  se po prezidentských volbách v USA počítá s výměnou na postu zpravodaje ve Washingtonu – Michala Kubala nahradí Martin Řezníček.

Vizitky nových zahraničních zpravodajů:
Martin Jonáš
editor Horizontu, redaktor zahraniční redakce
Vystudoval mezinárodní studia na FSV UK v Praze a politologii na Humboldt-Universität zu Berlin. Na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky UK přednáší politickou geografii. Od roku 2005 pracoval v zahraniční redakci TV Nova, od roku 2007 působí jako reportér v zahraniční redakci ČT.
David Miřejovský
editor Horizontu, redaktor zahraniční redakce
Vystudoval FSV UK, obor žurnalistika (2002) a FMK UTB Zlín, obor Marketingové a sociální komunikace (2005). V zahraniční redakci ČT od roku 2002.
Bohumil Vostal
redaktor zahraniční redakce
Vystudoval mediální studia na FSV UK a Institut politické žurnalistiky na Georgetown University ve Washingtonu. Pracoval v české redakci BBC, od roku 2005 v České televizi.
Josef Pazderka
redaktor zahraniční redakce
Vystudoval historii na FF UK (1999) a rozvojová studia na Oxford Brookes University (2003). Pracoval ve Společnosti Člověk v tísni, od roku 2005 v České televizi. V letech 2006-10 byl zpravodajem ČT v Rusku
Miroslav Karas
zpravodaj ČT v Polsku
Vystudoval žurnalistiku na UK. Pracoval v Českém rozhlase, od roku 1998 v ČT jako zpravodaj v Polsku.
Martin Řezníček
vedoucí zahraniční redakce
V roce 2002 vystudoval masovou komunikaci se zaměřením na mezinárodní studia na FSV UK. Od roku 2000 pracoval v Praze a Londýně v české redakci BBC, od roku 2006 pak v zahraniční redakci ČT, kterou od roku 2008 vede.

Reklama

Související témata:

Výběr článků