Hlavní obsah

Cameron chce točit 3D Kleopatru s Angelinou Jolie a Bradem Pittem

18. 10. 2010, 13:21 – Hollywood (USA)

Americkým Hollywoodem hýbou zvěsti o novém megaprojektu, do kterého by se údajně chtěl pustit režisér James Cameron. Jde nejspíš o novou verzi Kleopatry ve 3D formátu, v níž by hlavní roli ztvárnila Angelina Jolie, napsal v pondělí zpravodajský server CNN.

Foto: Profimedia.cz

Angelina Jolie několikrát projevila přání zahrát si Kleopatru.

Článek

Podle expertů na dění ve filmovém světě je možnost natočení tohoto filmu velmi vysoká. Jolie si už dlouho chce zahrát slavnou egyptskou královnu a Cameron už údajně zahájil jednání o projektu se Sony Pictures Entertainment. Scénář by měl být adaptací knihy Cleopatra: A Life autorky Stacy Schiffové, která boří zažité stereotypy a opírá se o vzácná dostupná fakta a příběhy o egyptské královně. Schiffová by ráda v roli Marka Antonia viděla Joliina životního partnera, herce Brada Pitta.

Angelina Jolie už několikrát vyjádřila své přání "obléknout" si jednou roli Kleopatry. "Vždycky jsem si myslela, že její život byl opravdu bájný," řekla v jednom z rozhovorů. "A pak jsem si přečetla její příběh a objevila jsem její odlišnou stránku - že byla matkou, vůdkyní a intelektuálkou, která mluvila pěti jazyky! To všechno je mnohem zajímavější, než jak je obvykle prezentována," poznamenala Jolie.

Podle komentátorů na filmových blozích je pro Camerona nepochybně Jolie přirozenou volbou pro roli Kleopatry, ale s ohledem na rozmach jeho projektů hrozí reálné nebezpečí, že Egypt bude nakonec vypadat trochu jako Pandora; planeta z Cameronova filmového trháku Avatar. A tak nakonec může být výsledek mimořádný - nebo mimořádně špatný.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků