Hlavní obsah

Zemřela policistka, kterou srazil zdrogovaný řidič. Hrozí mu šestnáct let

3. 5. 2014, 10:03 – Mělník • Aktualizováno 3. 5. 2014, 20:28

Řidič pronásledovaný policií v pátek večer u Brandýsa nad Labem srazil a těžce zranil policistku, která ho chtěla zastavit. Muž byl podle kriminalistů pod vlivem drog a měl vyslovený zákaz řízení. Žena skončila v kritickém stavu v nemocnici s poraněnou hlavou a zlomenou nohou. V odpoledních hodinách pak zemřela. Policie obvinila řidiče z násilí proti úřední osobě. Hrozí mu až 16 let vězení.

Řidič při ujíždění srazil policistkuVideo: Novinky

 
Článek

Vůz chtěla nejdříve zastavit hlídka z obvodního oddělení v Brandýse nad Labem. Řidič ale na výzvu policistů nereagoval a začal ujíždět. "Policisté ho pronásledovali, na pomoc byly přivolány i další hlídky. Mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem vozidlo znova zastavovala hlídka policistů a řidič do policistky najel," popsala nehodu mluvčí policie Markéta Johnová.

Krátce po 16. hodině mluvčí Novinkám potvrdila, že žena na následky zranění v nemocnici zemřela.

„Lékař musel pacientce zajistit dýchací cesty a připojit ji k umělé plicní ventilaci. Vrtulník nemohl vzlétnout kvůli nepříznivému počasí, a tak byla žena se závažným poraněním hlavy a otevřenou zlomeninou holenní kosti transportována sanitkou do traumacentra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze,” informovala ráno Novinky mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Policisté pak posádku zadrželi - kromě řidiče v autě jeli ještě další muž a žena. Dvaadvacetiletý řidič byl podle policie pod vlivem metamfetaminu a měl vyslovený zákaz řízení.

Reklama

Výběr článků