Hlavní obsah

Za tričko s nacistickým pohlavárem půjde muž z Plzně na půl roku do vězení

11. 8. 2020, 11:44 – Plzeň • Aktualizováno 11. 8. 2020, 11:55
Právo, pab

Na půl roku do věznice s ostrahou poslal v úterý Krajský soud v Plzni Petra Kindla (44) za to, že loni v srpnu na shromáždění homosexuálů provokoval v tričku s podobiznou nacistického pohlavára Rudolfa Hesse. Zrušil tak rozsudek okresního soudu z letošního května, který muži uložil 300 hodin veřejně prospěšných prací.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto.

Článek

V minulosti byl Kindl ještě jako mladistvý odsouzen za to, že se společně s dalšími kumpány prokopali do bytu romské rodiny a jeho obyvatele uráželi rasistickými nadávkami. Později dostal výchovné tresty za zanedbání povinné výživy.

„S ohledem na předchozí odsouzení obžalovaného už nebylo možné uložit jiný než nepodmíněný trest,“ uvedl předseda odvolacího senátu Pravoslav Polák. Kindl dostal trest za projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a za výtržnictví.

Policie obvinila člověka a firmu kvůli kalendáři s nacisty

Kindl před soudem přiznal, že šlo z jeho strany o provokaci. „Byl jsem opilý. S neonacismem ale nemám nic společného. Hess je můj vzor, protože se naopak nacismu postavil a snažil se sjednat mír. Byl to mučedník, což si o něm myslí současní neonacisté,“ prohlásil Kindl, který tričko koupil před 17 lety v Německu v den výročí Hessovy smrti.

Podle okresního soudu je jeho obhajoba v rozporu s tím, jak Hesse vnímá historie. „Obžalovaný si musel být vědom toho, kdo byl Rudolf Hess, jeho napojení na nacistického vůdce Adolfa Hitlera a třetí říši,“ konstatoval okresní soud s tím, že nošením trika s podobiznou představitele nacismu na místě veřejnosti přístupném a za přítomnosti mnoha dalších osob je znakem sympatií k tomuto hnutí.

Reklama

Související články

Výběr článků