Hlavní obsah

Učitele chtěl upálit, rychlejší byla mačeta. Mladík vraždu v Praze podle obžaloby plánoval

24. 10. 2022, 13:33 – Praha

Jako důkladně plánovanou označilo státní zastupitelství vraždu učitele středního odborného učiliště v pražské Michli, kterou má podle obžaloby na svědomí jeho student. Letos v březnu chtěl mladík podle spisu nejdřív svou oběť upálit, nakonec se ale rozhodl, že bude vraždit mačetou. Obviněnému, kterému bylo v době činu 19 let, hrozí až dvacetileté vězení.

Zadržení studenta podezřelého z útoku mačetouVideo: Policie ČR

 
Článek

Mladík je obviněn z toho, že 31. března dopoledne zavraždil učitele, který ho o den dříve oznámkoval nedostatečnou v předmětu sdělovací technika.

„V důsledku toho a kvůli jejich dlouhodobě špatnému vztahu, který u něj vygradoval pocitem křivdy a frustrace z uvedeného hodnocení, jež vnímal jako nespravedlivé, obviněný již téhož dne začal přemýšlet nad tím, že učitele usmrtí,“ popisuje obžaloba, z níž v pondělí citovala ČTK.

Žák chtěl původně podle spisu učitele upálit, téhož dne si v internetovém obchodě objednal zapalovač a benzin. Když mu ale jeho matka 31. března ráno řekla, že pokud se nenajde jiné řešení, bude muset kvůli studijním neúspěchům změnit školu, rozhodl se mladík podle obžaloby situaci vyřešit hned.

Student podle vyšetřovatelů předstíral, že jde na procházku, vzal si s sebou 60 centimetrů dlouhou mačetu, nůž a rukavice. Podle obžaloby přišel do školy v Ohradní ulici, kde se schoval na toaletách a čekal, až učitel vejde do svého kabinetu. Tam ho napadl, zasadil mu několik ran do hlavy, krku a zad. Lékaři už napadenému nemohli pomoct.

Státní zastupitelství obžalovalo studenta z Prahy, který měl mačetou zavraždit učitele

Mladík podle žalobce zbraň v kabinetu nechal. V přízemí vyskočil z okna školy, hlavní vchod by mu totiž musel otevřít vrátný.

„Odjel na vlakové nádraží Kačerov a odtud vlakem na Zbraslav, kde vystoupil a k Vltavě si šel vyčistit krvavé stopy z nohavic, odkud pak volal svým rodičům a předstíral, že neví, co se ve škole stalo,“ popisuje obžaloba.

Muž tvrdil, že je na cyklostezce u Vltavy, kde ho pak našel jeho dědeček. Mladíka následně zadržela policie.

Zavražděný muž vyučoval přes 30 let, v práci pokračoval i v důchodovém věku. Ředitel školy na webu učiliště po útoku uvedl, že s žákem nikdy nebyly problémy. Mladík o rok dříve dostal ředitelskou pochvalu za docházku a vzorné studijní výsledky.

Reklama

Související témata:

Výběr článků