Hlavní obsah

Srážka autobusu s vlakem na Benešovsku: řidiče obvinili, hrozí mu až osm let

19. 6. 2020, 15:45 – Benešov

Policisté obvinili řidiče autobusu kvůli nedělní nehodě na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku. Při srážce autobusu s vlakem na přejezdu bez závor se zranilo deset lidí, z toho jedna žena vážně a zbytek utrpěl lehká zranění.

U Benešova se střetl vlak s autobusem Video: Aktu.cz

 
Článek

Signalizační zařízení na přejezdu bylo podle kriminalistů v době nehody v provozu. Kriminalisté 55letého řidiče obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti, za což mu hrozí dva až osm let vězení.

„Policisté podávali návrh na vzetí do vazby, ale soud to neakceptoval, muž je tak vyšetřován na svobodě," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ranní nehoda u Struhařova: vlak podle cestujícího před srážkou nebrzdil

Krimi

Událost se stala v neděli ráno na silnici 112 mezi Struhařovem a Dobříčkovem na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Autobus vjel na koleje ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak Českých drah. Osobní motorový vlak po srážce vykolejil, havarovaný autobus zůstal v kolejišti. V obou dopravních prostředcích cestovalo 12 lidí, z toho deset museli hasiči zachraňovat.

Škoda byla předběžně vyčíslena na téměř čtyři miliony korun. Jednokolejná trať mezi Benešovem a Vlašimí byla po nehodě až do podvečera mimo provoz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků