Hlavní obsah

Šestašedesátiletý sprejer maloval Z na billboardy ve Zlíně

19. 9. 2022, 13:50

Sprejera důchodového věku dopadl ve svém vlastním volnu kriminalista zlínské policie. Postarší muž sprejoval na billboardy „Z“, tedy symbol, jímž označují svá vozidla ruští okupanti na Ukrajině.

Foto: Policie ČR

Posprejované billboardy

Článek

„V sobotu odpoledne uviděl sprejera, který vytvářel červeným sprejem vyobrazení písmene ‚Z‘ na předvolební billboardy u nákupního střediska na okraji Zlína, kam se chystal na nákupy s rodinou. Šestašedesátiletého sprejera doběhl a přivolal hlídku policistů, která ho zadržela,“ přiblížila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Postarší výtržník podle kriminalisty postával u hlavní silnice a ve chvíli, kdy kolem něj projížděl, sprejoval nechvalně proslulé písmeno na jeden z velkoformátových plakátů.

Dobříš vypsala odměnu za dopadení sprejera

Jakmile to kriminalistovi situace v silničním provozu dovolila, zastavil podle Kozumplíkové vozidlo „a běžel zpět asi pět set metrů, aby muži zabránil v ničení majetku“.

„Zdálky uviděl, že muž od billboardů odchází a sprej schovává za kamennou zídku u cesty,“ uvedla mluvčí s tím, že se sprejerovi muž představil jako policista a vyzval jej, aby se zastavil. Mezitím zavolal na linku tísňového volání policie pro posily.

Starší výtržník se však zastavit odmítl a policistovi řekl, že jde pouze na nákup do blízkého nákupního střediska. Policista mu vysvětlil, že viděl, jak sprejem ničil billboardy i jak sprej schoval za zídku. „Muž si ale stále trval na svém, svou vinu odmítal a pokračoval v chůzi. Nakonec však na výzvu kriminalisty zastavil a počkal s ním do příjezdu kolegů,“ podotkla Kozumplíková.

Šestašedesátiletý sprejer poškodil celkem šest billboardů písmeny o velikosti přibližně 90 × 90 centimetrů. Motiv jeho činu není jasný, poškozeny byly billboardy propagující strany napříč politickým spektrem.

Dosud netrestanému muži ze Zlína nyní za poškození cizí věci hrozí až roční vězení.

Reklama

Související témata:

Výběr článků